Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tételezzük fel,hogy nagyon...

Tételezzük fel,hogy nagyon rossz anyagi körülmények közt él.És muszáj eladnod a tárgyaidból.Mik lennének azok amikre biztosan lenne szerinted vevő ? Volt egy motorom eladtam,de eltelt 1-hónap,és fogytán a pénz.Mi az amit megvennének az emberek ?

Figyelt kérdés

2021. aug. 16. 12:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Faberge tojás pl ha van néhány elfekvő.
2021. aug. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló,a megélhetésünkért küzdök rákerestem erre a tojásra,iszonyatosan drága...Nekem nincsen ilyenem,és annak az embernek sincsen ebben a faluban,akinek milliói vannak.
2021. aug. 16. 12:19
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

akkor elmennék dolgozni.. bármit elvállalnék amire csak felvennének. Onnan lehetne továbbjutni.


mindent megvesznek az emberek, kérdés, hogy meg tudod e találni azt, aki hajlandó érte pénzt adni.

2021. aug. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
Lássuk be, ez nagyban függ attól, hogy mid van. Nekem a komplett lakásom megkímélt ikea bútorokból áll, jó áron mindet vinnék napok alatt, trendiek, kelendőek. Elektronikai cuccok szintén.
2021. aug. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Adj vérplazmát pénzért!


Ékszereket, technikai eszközöket próbáld meg pénzzé tenni. (jófogás, zálogház...)

2021. aug. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltam rávilágítani mekkora hülyeséget kérdezel, nekünk fogalmunk sincs, hogy mid van. Ez amúgy sem megoldás, csak sebtapasz, fix jövedelemforrásra van szükséged.
2021. aug. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek adtam egy zöld kezet.Azt szűrtem le,hogy alá kell menni a piaci árnak.
2021. aug. 16. 15:23
 8/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nem írhatok le sem itt,sem privát üzenetben konkrét dolgokat,hogy milyen tárgyaim vannak. Ugyanis akkor ez a kérdés jelenthető lenne,hogy ez egy apróhírdetés,mert XY márkájú telefont például eladnék.
2021. aug. 16. 17:01
 9/11 A kérdező kommentje:
Viszont én kérdezek,és jó tanácsot károk.Kaptam is jó tanácsot,és úgy érzem,hogy ha nem szeretnék több ezer forintot bukni tárgyakon akkor az e-bayen kellene meghírdetnem.A gond csak az,hogy sosem adtam el az e-bayen,és nem is vásároltam.És gondolom,hogy mindent angol nyelven kell leírni...Én meg még régen németet tanultam.Kein problem
2021. aug. 16. 17:11
 10/11 anonim ***** válasza:

hogy mit érdemes eladnod, azt látatlanban nehéz megmondani, hiszen nem tudjuk, hogy mid van, mit mennyire használsz, mennyire fontos neked, mennyiért vetted és mennyit kaphatnál érte.

leginkább olyat érdemes eladni, amire neked már egyáltalán nincs szükséged, így mivel felesleges, számodra nem is túl értékes, nem hiányzik, ha megválsz tőle, viszont mások számára minél nagyobb értéket képvisel, ezért minél magasabb árat megfizetnek érte.


én leginkább a dísztárgyakkal, régiségekkel, könyvekkel, használaton kívüli ruhákkal, műszaki termékekkel, feleslegesen felhalmozott, de lehetőleg jó állapotú háztartási eszközökkel, esetleg régről megmaradt gyerek játékokkal és emlékekkel kezdeném. aztán azokkal folytatnám, amik még nem váltak teljesen feleslegessé, de már meg tudok lenni nélküle és előbb-utóbb úgyis le kéne cserélni, mert elavul, kifut. a telefon, számítógép, fényképezőgép pl. akár lehet ilyen, hiszen azok folyton elavulnak. a kérdés az, hogy mennyire tudsz meglenni a telefonod nélkül, tudod-e pótolni. pl. ha van egy még használható, de már öregecske másik telód, vagy régről megmaradt és még működőképes buta telefonod, akkor érdemes lehet arra visszaállni és az újabb, ezáltal értékesebb most használt telefonod jobb üzlet eladni. ha meg majd újra jobban megy anyagilag, akkor ráérsz egy újabbat venni helyette.


ami valamiért érdekes, emlékként értékes, arról képeket megtartanék, de a tárgyakon túladnék, mert nem érdemes tartogatni őket. persze sokan nálam szentimentálisabbak és szeretnek emléktárgyakat őrizgetni. hosszú távon viszont ez költséges hobbi tud lenni.


a Google fordító nem tökéletes, de egészen jól boldogul a legtöbb hétköznapi szöveggel.


egyébként van német Ebay is, ahol német nyelvterületre németül tudod meghirdetni a dolgaidat. Facebook Marketplace-n is sokmindent el lehet adni. de akár bolhapiacok, zálogok, telefon boltok és egyéb használt kereskedések is megoldást jelenthetnek. persze főleg utóbbiak jelentős részben abból élnek meg, hogy jobban ismerik a piacot és jobb helyzetben vannak mint te, így ők járnak az üzleten jobban, mert te vagy jobban rájuk szorulva...


hogy mennyire kell lemenned az árakkal az egy bonyolultabb kérdés. ha sürgős eladnod, akkor jobban rá vagy kényszerítve a versenyképes árazásra, hogy vonzóbb legyen, minél hamarabb elvigyék, kevésbé alkudozzanak, töprengjenek rajta.

ha fontosabb, hogy jó áron tudd eladni, de nem annyira sürgős, hogy gyorsan elmenjen, akkor várhatsz tovább, hogy jöjjön egy jelentkező. aztán a reménykedés vagy bejön, vagy nem. lehet, hogy később is engedni kényszerülsz belőle és csak az időt pocsékoltad. de akár meg is térülhet a türelem. tapasztaltam már mindkét végletet.


a gazdaság mindig ilyen. amire nagy a kereslet és kicsi a kínálat, azt drágábban lehet eladni. amiből sok van eladó és kevesen vevők rá, annak lemegy az ára, mert csak így (vagy még így se lehet eladni).


a költségek lefaragásának és a meglevő dolgok eladásának van egy határa. egy ponton túl már nem tudsz lefaragni, eladni. a fenntarthatóbb üzleti modell mindenképpen az, hogy megpróbálsz több pénzt keresni. vagy plussz munkát vállalni, vagy a mostani munkádat jobban fizetőre cserélni.


a munkerő piacra is igaz, amit az árakról írtam. ha egy munkára sok jelentkező van és nincs rá nagy szükség, akkor azért kevesebbet fizetnek, mert olcsóbban is lehet rá embert találni. ha viszont nincs elég ember, a munkát meg fontos volna elvégezni, akkor többet is fizetnek érte, csak megcsinálja valaki. most pl. az építőiparban iszonyatosan nagy munkaerő hiány van. valószínűleg jobban jársz vele, ha elmész dolgozni és pénzt termelsz, mintha a cuccaid eladásával szórakozol. rövidebb idő alatt jobban megtérülhet. ha beszélsz németül, akkor lehet, hogy mindjárt német nyelvterületen érdemes próbálkozni, mert Ausztria, Németország, Svájc, Belgium is jobban fizethet, mint a magyar piac.


ha az informatikához, számítógépes munkákhoz értesz valamennyire, akkor megpróbálkozhatsz netes távmunkákat találni is, de ezekből nincs sok és nem is biztos, hogy fizetnek olyan jól, mint a kétkezi fizikai munka. viszont előnyük, hogy szerencsés esetben akár kimozdulás nélkül otthonról, pihenés közben is lehet végezni. van akit még szórakoztat is az ilyesmi.


sok sikert!

2021. aug. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!