Van esélyem felvenni 60 millió forint hitelt ingatlan vásárláshoz?

Figyelt kérdés

Üdv

50% önrészem van, a fennmaradó 50% finanszírozására hogyan tudnék felvenni hitelt?

Havonta változó összeg érkezik a számlámra, van amikor 500 ezer, van amikor 330 ezer, van hogy 1.3 M forint. Mindig változó.

Ennek töredéke a fixen érkező munkabér átutalás.


Esetleg több banktól egyidejűleg kisebb összegek felvételére van lehetőség?

Csinált valaki hasonlót?



#ingatlan #hitel #Változó jövedelem
2021. aug. 22. 15:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
'Ennek töredéke a fixen érkező munkabér átutalás.' - itt bukott meg a sztori, sajnos. A bank a fix jovedelemmel tud kockazatot szamolni, nem a random idopontokban erkezo random osszegekkel. Tobb banktol ugyanarra az ingatlanra nem tudsz igy hitelt felvenni, mert 'resz-hitelezest' nem kapsz. Ha nem tudsz fizetni, egyik bank sem nagyon akarna a tobbi bankkal egyezkedni hogy hogyan legyen elarverezve az ingatlan.
2021. aug. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

Fàztam rá ilyenre nagyon.

Pedig nekem a plusz pénzek is kiszámíthatóan érkeztek, és nem is ingatlanról volt szó, hanem csak hitelkeretről.


Új kisfőnök jött, vagy mi, de bejelentették, hogy a fix keresetem alatta van a limitnek, szóval 5 nap alatt perkáljam vissza az egészet.

Végrehajtó lett belőle

2021. aug. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Jelzálogfedezettel (kb 50 millió a ház) se lehetséges?

2021. aug. 22. 17:06
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Masik ingatlant belevonhatsz a jelzalogba, de a torlesztoreszletet akkor is a fix jovedelmed alapjan szamoljak.
2021. aug. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Gobdosan nem írtad le, hogy mennyi a fix fizetésed. Ebből arra következtetek, hogy max 200. Annyival nem fogsz 30 évre se ekkora hitelt kapni.
2021. aug. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

330.000 a munkabér átutalásom fixen.

Ezzel lehet számolni. Mellé általában úgymond munkabérként kapok még ~100-at havonta. A többi ingatlankiadásból, mellékállásból és egyebekből származik. Amik vagy vannak éppen vagy nincsenek. Vagy van, de kézbe kapom.

2021. aug. 22. 17:34
 7/15 anonim ***** válasza:
62%
Akkor neccesen (ha nincs más hiteled) kijöhet 30 évre, annak 140-150 körül van a törlesztője.
2021. aug. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A munkabér megjelöléseket nézik, annak is a 3-6 havi átlagát. Más bevételt (pl. lakáskiadás) nem igen szeretnek belekalkulálni, mert az nem tekinthető fixnek.

Ha 330 a nettód, ennek max a fele lehet a törlesztőd, de inkább kevesebb. Havi 150 ezer forintért szerintem 30 évre sem adnak 60 milliót.

2021. aug. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%

Elnézést, félreértettem a kérdezőt. 30 millióval számoltam, hiszen a fele önerő megvan.


Ha valóban van 60 millád, akkor vegyél 60 millás házat.

2021. aug. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

60ért ilyet nem kapok.


Nem otthonnak lenne, hanem befektetésnek. Számításaim valószínűleg helyesek, több oldalról alátámasztottak.

Az ingatlanból csak folyna a pénz.


De ezek szerint erről lemondhatok.


Azért köszönöm a hozzászólásokat

2021. aug. 22. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!