Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ingatlan vásárláshoz jó ötlet...

Ingatlan vásárláshoz jó ötlet lenne új bankszámlát nyitni?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy nyitnék egy új bankszámlát, amire menne az adott félretett összeg ami csak a lakásra menne. Már ha lehet új számlát nyitni egy meglévő mellé is még. Azért gondoltam erre, mivel ugye a fizetésem megy a saját számlámra, ezért hogy ne vegyek le onnan mindig nagyobb összeget, ezért egy külön számlára menne a lakásra szánt összeg. Meg lehetne ezt így oldani? Nem akarok kísértésbe esni, hogy gyűjtök és félreteszek majd levennék egy nagyobb összeget ami által csökkent a félretett összeg. Ez megvalósítható lenne e vagy nektek van esetleg más ötletetek erre a célra?

2020. dec. 27. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Gyűjts inkább állampapírban.
2020. dec. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1.Az mit takar?

még nem nagyon hallottam erről.

2020. dec. 27. 23:28
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az Államkincstárnál tudsz ingyenes számlát nyitni, amin nyilvántartják az állampapír állományodat. Annak a kamata sokkal kedvezőbb, mint bármilyen banki kamat.


Keress rá arra, hogy MÁP+

2020. dec. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az állampapír a legjobb ötlet. Ha valamiért mégsem ezt választod, akkor a meglévő számládon is le tudsz kötni pénzt. Ezzel megspórolhatod egy új bankszámla költségeit.
2020. dec. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 xswerdy ***** válasza:
100%
a legtöbb bank kínál megtakarítási számlát, amit akkor nyithatsz, ha van sima folyószámlád. Tehát annak semmi akadálya, hogy egy bankban több számlád legyen. Ugyanakkor manapság ezeknek is igen csekély a kamata, az állampapír sokkal kedvezőbb.
2020. dec. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdezz rá a bankodnál, hogy nem lehet-e megtakarítási számlát nyitni a folyószámlád mellé. Ez általában költségmentesen működik.

Én ezt is használom amellett, hogy állampapírt veszek, ha összejön egy nagyobb összeg és szeretném eltüntetni a szemem elől. :)

2020. dec. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt csinálom most, hogy amit lakásvásárlásra rakok félre az megy állampapírba. (pont máp+ mint valaki írta)

Az államkincstárnál ingyenes a számla + sztem egészen használható online felülete van.

2021. jan. 2. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!