Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kaphatok hitelt providentnél...

Kaphatok hitelt providentnél ha már van 8 millió forint személyikölcsönöm amit rendesen fizetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kifejteném részletesebben: Építkezésben vagyok és minden fillérre szükségünk van.

Eddig minden bankról lepattantam, mert túl sok hitelem van. Úgy tudom törvényi előírás, hogy max. 10 millió forintnyi személyikölcsönt vehet fel valaki. Ezt még ezalatt limitálhatja az adott bank (OTP pl 8 millióban maximalizál). Amelyik bank elmegy 10 millióig, ott más dolgok miatt nem adtak hitelt (pl nem fogadják el a GYED-et mint jövedelem ha az igénylő kapja, vagy nem megfelelő az ha Bt-m van ahol alkalmazott is vagyok és így gyakorlatilag magamnak adom a fizetést stb..)


A lényeg: A provident elfogadja a GYED-et mint az igénylő jövedelme és a Bt-s dolog is renden van. Korábban négyszer voltam ügyfelük és mindig rendben visszafizettem (100 és 300 ezer forint közötti hitelek). Most viszont 1.5 millót akarok felvenni és telefonon előzetes egyeztetésnél azt mondták, hogy tudnak segíteni.

Ha a jövedelmemet nézzük akkor bőségesen belefér az 50%-os jövedelemterhelés alá még a havi 60-70 ezer forintos plusz törlesztéssel is. Az összes hitelemet katonásan fizettem eddig és soha semmi probléma nem volt.


Kér kérdésem lenne azokhoz akiknek van rálátása a témára, hogy szerintetek van rá esély, hogy átmegyek a bírálaton ha elmegyek hozzájuk? Inkább a sok más személyikölcsön megléte miatt aggódok. Ha mondjuk megadnák az 1.5 milliót akkor is még 10 alatt maradnék 9.5 millióval.


Illetve, hogy a Providentnél a botrányosan magas kamatok miatt előfordulhat, hogy mondjuk lazább feltételeknek kell megfelelni az igénylésnél mint a többi banknál? Vagyis nagyobb eséllyel adnak hitelt azoknak akik más bankokról lepattannak?


Köszönöm a válaszokat előre is!



2021. aug. 25. 22:43
 1/2 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
100%
Lazábbak, pont arra a szegény rétegre építenek, akivel a bankok nem is állnak szóba.
2021. aug. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
En is providentet vagy mas kizsakmanyoloan magas hitelu bankot mondanam.
2021. aug. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!