Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A nyugdíjas édesapámmal,vehet-...

A nyugdíjas édesapámmal,vehet-e fel hitelt? (többi lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Röviden Leírom a részleteket.Édesapám 70éves,én 43éves vagyok.Jelenleg egy betegség miatt munkanélküli vagyok, így ketten élünk édesapám nyugdíjából.A nyugdíját,12-én.kapja 172ezer forintot.Úgy tudjuk,hogy jövőhónapban végetér a moratórium.A hitel tartozásunk 40ezer/hónap az erste bank felé.Tehát Október 12-én.Már le fogják vonni a 40ezret,és marad 132ezer a hitel levonása után.Az a kérdésem,hogy kb hány %-ig lehet hitelt levonni a nyugdíjából? Mekkora összeget vehet fel hitelek? És melyik bank az ami a legtöbb pénzt adná?

2021. szept. 4. 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem 70 évesen nyugdíjra már nemigen adnak hitelt a pénzintézetek.
2021. szept. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Létezik egy ún. jövedelemarányos törlesztési mutató (JTM), célja, hogy a hitelt felvevő ne nyújtózkodjon tovább, mint ameddig a takaró ér. Ez a gyakorlatba átültetve azt jelenti, hogy nettó 500 ezer forintos jövedelem alatt maximum a fizetésed 50%-a lehet a törlesztőd. Ha most 40 ezer/hó a fizetendő hitel, akkor elméletileg (és fontos hangsúlyozni, hogy elméletileg) további 46ezer/hó törlesztőig hitelezhetnek édesapádnak.

Viszont, ami rossz hír, hogy ilyen korban már nem igazán jellemző, hogy hiteleznek a bankok a magas kockázat miatt, vagy ha igen, nagyon minimálisan és nagyon rövid futamidővel. Gyorsan utánanéztem, és a bank360 honlapján találtam egy cikket, be is linkelem:

[link]

Ezek alapján érdemes a CIB-nél próbálkozni, ott valószínűleg barátibb kamatozással vehettek fel hitelt, 1-2 éves futamidőre.

Nincs esetleg rokon/ismerős, aki tudna nektek segíteni?

Nem biztatni akarlak egy újabb hitelfelvételre, mert így egyre mélyebbre ássátok magatokat, ahonnan iszonyú nehéz lesz kijönni, amíg keresőképtelen vagy. Mindenesetre szurkolok Nektek, hogy rendbe jöjjenek a dolgok!

2021. szept. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
100%
Maximum kezessel adnak neki, de mivel te se dolgozol nem lehetsz kezes.
2021. szept. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Ha önként törlesztesz, akkor 40 ezer jön le a nyugdíjból.

Ha "bedöntik" a hitelt, és végrehajtás keretén belül próbálják behajtani, akkor a nyugdíja 33 %-áig tilthatnak ->


"Levonás a nyugdíjból

67. § (1) * Az adós társadalombiztosítási nyugellátásából, korhatár előtti ellátásából, szolgálati járandóságából, táncművészeti életjáradékából és átmeneti bányászjáradékából (a továbbiakban együtt: nyugellátás) legfeljebb 33 százalékot lehet levonni.


(2) A levonás a nyugellátásnak legfeljebb 50 %-áig terjedhet az alábbi követelések fejében:


a) gyermektartásdíj,


b) jogalap nélkül felvett nyugellátás.


(3) Több letiltás esetén a levonás a nyugellátásnak legfeljebb 50 %-áig terjedhet.


A végrehajtás nagyon költséges dolog (akár millióval is megugraszthatja a hátralékot). Ha tehetitek, inkább önként teljesítsétek a részleteket.

2021. szept. 5. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgyis meghosszabbítják a moratóriumot a választásokig.
2021. szept. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az én szüleim is vettek fel hitelt a providentől.


250 ezret fejenként.

Apám 76, anyám 80.

Adtak nekik. Igaz, nekik nincs más hitelük. Apám kap 166 ezret, anyám 115 ezret.


Szóval van rá esély, hogy adnak.

2021. szept. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
39%
Tudom, hogy le fognak pontozni, de nekem leégne a bőr a pofámról, ha 80 éves szüleimnek ilyen bagatell összegeket kellene hitelre felvenni, ahelyett, hogy adnék én nekik, ha megszorulnak.
2021. szept. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
7-es: és miből adjon az ember, ha neki sincs? Sokszor nem a segíteni akarás hiányzik, hanem a pénz.
2021. szept. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#6 vagyok.


#7 A törlesztőt én fizetem nekik. Mellesleg a tudtomon kívűl vették fel a pénzt. Kicsit gondolkozz mielőtt véleményt formálsz.

2021. szept. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
7# -es nem pontoztalak le.Viszont nem tudhatod,hogy ki milyen anyagi körülmények közt él.
2021. szept. 9. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!