Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kifizethetem hitelből így az...

Kifizethetem hitelből így az öcsém?

Figyelt kérdés

A szülők elhunytak és 50-50%-ban vagyunk örökösök. Én kifizetném,van is 3 millió Ft-om de azt inkább lakásfelújításra költeném.

Vehetek fel úgy hitelt,( 14 millió Ft-ot) hogy nem mutatok be önerőt, mivel a ház forgalmi értéke sokkal magasabb mint a kifizetett összeg százalékos értéke? (Agglomeráció a ház értéke 35-40 millió Ft.) Tehát lényegében a ház lenne fedezet. Nem bánnám ha pénzügyi ügyintéző is válaszolna, mi a tapasztalat ez ügyben. Köszönöm.



2021. szept. 9. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:
9%
Lakáshitelt jogszabály szerint csak min 20 % önerővel adnak
2021. szept. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
De meglévő ingatlan lehet önerő.
2021. szept. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen a jogszabály szerint csak a forg.-i érték 80%-a hitelezhető. De itt ugye a forg.-i érték kevesebb mint 50%-a lenne a hitelösszeg.
2021. szept. 9. 18:52
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Ha a jövedelmed rendben van, ez simán megoldható, nem szükséges önerő a Te esetedben. Pénzügyi ügyintéző vagyok)
2021. szept. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Így ELVILEG igen, jól gondolod, törvényi akadálya nincs, gyakorlatilag meg bármit mondhat a bank.
2021. szept. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xswerdy ***** válasza:
88%
a fedezeti ingatlan értékének 80%-a lehet a hitel, nem a megvásárolandó ingatlané. Mivel a jövőben te vagy a 100% tulajdonos, így az egész 80%-a lehet a hitel (törvényileg, a bank meghatározhat alacsonyabbat). Úgyhogy még ha alul is értékeli az értékbecslő, az értékkel aligha lesz gond. Ha a jövedelmed is megfelelő, bizonyára megkapod a hitelt.
2021. szept. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm ,aki válaszolt.
2021. szept. 9. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!