Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kifizethetném én egy ismerősöm...

Kifizethetném én egy ismerősöm banki hiteltartozását, úgy, hogy az illető erről ne szerezzen tudomást?

Figyelt kérdés

A kérdés csak elvi síkon létezik, mindössze elgondolkodtam rajta.

Mert van egy ismerősöm, akinek nagy hiteltartozása van. De róla tudom, hogy soha nem fogadna el segítséget, viszont a hitelbe belerokkan idővel.

Ha esetleg nagyobb összeghez jutnék, akkor lenne rá mód, hogy az ő tudta nélkül kifizethessem? Vagy ehhez mindenképpen kell a hitelfelvevő személy beleegyezése is?


2016. márc. 1. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, de engem is erdekelne egy biztos valasz.
2016. márc. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha átutalással kell rendezni, akkor a banknak tök mindegy, kitől jön az összeg, csak a megfelelő azonosító ott legyen a közleményben, neki fogják jóváírni. Az más kérdés, hogy a törlesztőrészletnél nagyobb összeg fizetése már előteljesítés, az meg a legtöbb esetben díjköteles. Olyat szinte kizárt, hogy megtegyél, hogy a teljes szerződést lezárd egy nagyobb összeg átutalásával.
2016. márc. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát azért fel fog tűnni neki, hogy eltűnt a hitele - szóval nem. De ha tudod a hitelszámla számát, elvileg utalhatsz rá pénzt, csak írnod kell egy papírt, hogy ez előtörlesztés volna, hogy ne lógassák a levegőben a pénzt, hanem tudják, mit csináljanak vele, forgassák be a hitelbe.
2016. márc. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%

Egy részletet be tudsz fizetni a szomszéd hitelére. Ha a bankba fizeted akkor kérni fognak tőled személyit és aláírást, ergo ismertté válik a személyazonosságod.

Ha utalsz akkor is meg tudja mondani a bank, hogy ki utalta a pénzt.


Előtörleszteni pedig ilyen módon nem lehet, ugyanis az előtörlesztés sokszor nem feltétlen előnyös a hitelfelvevőnek, ezért az ő személyes hozzájárulása szükséges hozzá.

2016. márc. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Adósképviselet válasza:

Kedves kérdést feltevő!


Bárki, bárkinek az tartozását rendezheti, amennyiben rendelkezik a tartozás kiegyenlítéséhez szükséges információval. Ennek hiányában nem tudja megtenni, hiszen erről sem kaphat információt.


Üdv.

2016. márc. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!