Ha nagyobb összeg van a bankszámládon mibe érdemes bele fektetni?

Figyelt kérdés

Még nem voltam bankba ez miatt de már hívtak hogy érdekel-e befektetés..

A bank mit tud felajánlani? Érdemes ott befektetni a pénzt vagy nem?

Milyen befektetések elérhetőek a bankban?



2021. okt. 5. 10:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ne hagyd magad lehúzni.

Ha biztosra akarsz menni, akkor állampapír, de az államkincstárnál nyiss számlát, ott nem huznak le díjakkal, és nem beszelnek rá a 2% hozamura, amikor van 6%-os is. Neked kell utánanézni a dolgoknak, mielőtt döntesz, ne bízz meg vakon semmi tanácsadóban

2021. okt. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Melyik a 6%-os? Map+? Mert az csak 5. évben annyi.

Babakotveny van 6% körül de azt meg ugye csak a gyerekeknek szoktam venni.

2021. okt. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Az infláció+1.25% PMÁP 5 éves, most még csak 4.55%, de megy az majd feljebb.

A MÁP+ gagyi.

2021. okt. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
#13: de a map+ esetén kb egy hónap alatt termel annyi hozamot amit egy kivételen bukok. A másiknál több a levonás, így sokkal rugalmatlanabb.
2021. okt. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

#14: eA jelenlegi kamatok mellett két hónapra nem fogsz semmit ilyenbe befektetni, mert nem eri meg, annyi idő alatt max tőzsdén vagy cryptoval érdemes próbálkozni, de azok meg kockázatosak.

Befektetni olyan pénzt kell, amire egy jó darabig nincs szükséged.

A MÁP+ meg pont az elején kevés kamatot fizet, szóval már 1 év után jobb vagy a PMÁP verzióval, még akkor is, ha nem emelkedne az infláció.

Legalábbis annak idején én így számoltam ki. Bár most nézem akkor még infláció + 1.7% volt a kamat, érdemes utánaszámolni kamatos kamattal.

2021. okt. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
OK, köszi szépen. Eddig mindig MÁP+ vettem mert tetszett, hogy alig bukok bármikor veszem ki.
2021. okt. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én meg garázst vettem, az értékálló. 3 éve vettem 3,1 millióért, most 4,2 milliót ér. Ki is adhatnám, de így is megőrzi a pénzem.
2021. okt. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!