Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakás hitelt veszek fel fix...

Lakás hitelt veszek fel fix 10 éves kamatperiódussal. De a banki szerződésben az egyik kitétel, hogy akár módosulhat a havi törlesztő hamarabb is mint 10 év. Ez gyakori kitétel a bankoknál?

Figyelt kérdés

2021. okt. 6. 07:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem értesz félre valamit?
2021. okt. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De lehet.
2021. okt. 6. 07:56
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az nem a kapott kamatkedvezmenyekre vonatkozik?
2021. okt. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én úgy értelmeztem, hogy hiába fix 10 év, megváltozhat a kamat/a hitel törlesztője.

De lehet rosszul értettem, megkérdeztem, várok a válaszra.

2021. okt. 6. 11:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Amennyire tudom, /feltéve, hogy tényleg 10 évre fixált/, amikor valamilyen oknál fogva kapsz egy kis kamatkedvezményt: pl. mert elér valamilyen szintet a fizud, esetleg oda is utaltatod, vagy kötsz olyan biztosítást is, ami fél évig fizet helyetted, ha lebetegszel vagy munkanélkülivé válsz. És emiatt nem 6%, hanem mondjuk csak 5,5%-os a kamat.

Na most ha ez a kedvezményre okot adó dolog megszűnik (pl. csökken a fizud, esetleg váltanod kell és épp kevesebbért sikerül elhelyezkedni), akkor már nem a kedvezményes 5,5%-on kapod a hitelt, hanem az alap 6%-on.


Emiatt /mivel a törlesztőd fix/ az a részlet, amit az adott hónapban befizetsz az kevésbé törleszti a tőketartozást (mert több kamatot kell eellensúlyozzon), így nem lesz akkorra végée a törlesztésnek, amikorra eredetileg lett volna. Vagy ha olyan a szerződés, akkor ennyi picivel nő a törlesztőd, lehet, hogy ilyen is van.


Amennyire én láttam ezek elég kis kedvezmények, így az elvesztésük sem annyira fájó. Különösen, ha már jópár évnyi törlesztés után következik be, amikor már kisebb a tartozás tőkerésze.

2022. máj. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!