Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért veszik fel annyian a...

Miért veszik fel annyian a CSOK-ot, babavárót? Lehet valami összefüggés a szegények, és az megfontolatlanság között?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék megbántani senkit. A tények magukért beszélnek: kicsit butácska, szegényecske emberek a kapcsolatuk hajnalán hitelt - hitelre halmoznak, mindent aláírnak, csak azért, hogy legyenek hiteljeik amiket 15-25 évig fizethetnek majd.


Mi értelme van ennek? Tapasztalatból tudjuk, hogy a párkapcsolatok több mint a fele 6-7-8-9 év után gallyra megy, és válás / szakítás lesz a vége. Hogy van bátorságuk ezeknek az embereknek lekötelezni magukat 20 évre, szinte vérrel megpecsételve, hogy ha sz*r sz*rt eszik is, de ennyi ideig havonta törleszteni fognak a banknak? Honnan ez a vakmerőség, ez a bátorság? Ki csinál ilyet?


(ha kényszerítenének se írnám alá ezen papírokat)



2021. okt. 6. 23:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
71%

#10: Ez ismerős. Nekem a feleségem endometriosis miatt lett műtve többször is. A dokik szerint természetesn úton olyan 10% eséllyel tudott volna teherbe esni. Mivel már eleve 38 éves volt, mikor összeházasodtunk, így inkább letettünk a gyerekvállalásról. Azért 40-hez közeledve meddőségi klinikára járni és lombikozni nem lett volna jó, nem is beszélve arról, hogy még ha össze is jön, akkor is veszélyeztetett terhes lett volna a kora miatt.

Csak azt sajnálom, hogy így esélyünk sincs, hogy valaha házat vegyünk, tehát marad a jelenlegi panellakás.

2021. okt. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
74%

Igen, a Csok miatt olyanok az árak, hogy aki valami miatt nem tud vagy nem akar több gyereket vállalni, annak esélye sincs jelenleg.

Azt pedig, hogy mennyi embert és köztük mennyi fiatalt érint a meddőség, csak az tudja, aki már próbált meddőségi központba időpontot kérni, vagy épp járt ott. Rengetegen vannak.

2021. okt. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

12-es, statisztika szerint a párok ötöde. Nagyon sok, az ismerettségi körömben is sok ilyen pár van.

Egyébként a kérdezőnek a stílusa nem megfelelő, de szerintem igaza van. Nem volt olyan régen amikor bedőltek a svájci frank meg euró alapú hitelek. És ott is mindenki siránkozott, hogy a bank átverte őket, mert hogy nem tudták, hogy ennyire el fog szállni a törlesztő. De könyörgöm, az árfolyamkockázatról soha nem hallottak még?! És ha nem, akkor miért nem néz utána? Minek vesz fel akkora hitelt, ami 20 évre meghatározza az életét, anélkül, hogy elolvasta volna a szerződést?

Meg ugye, ha egy nő szül 2-3-4 gyereket, akkor arra számítani kell, hogy nagyon sokáig kiesik az ő keresete. 3 gyerek mellett gyakorlatilag nem lehet dolgozni, mindig beteg valamelyik, mindig menni kell velük valahova. Én akkor voltam ebben a korban, és egyébként nem volt szocpol, meg semmi akkor, csak a hitel. És kiszámoltuk, hogyha fel akarjuk venni a hitelt, akkor havi 150.000 Ft-ot kéne törleszteni, 20 évig. Ami az akkori havi fizetésem volt. Na, meg a párom is keresett ennyit, szóval nosza, vágjunk bele. Aztán belegondoltam


1. Mi van, ha esetleg valamelyikünk elveszíti a munkahelyét vagy lebetegszik és nem tud dolgozni, netán meghal? Bocsi, ha túl pesszimista vagyok, mindkét szülőm fiatalon halt meg. A váláson nem gondolkodtam, romantikus idealista vagyok.

2. Mi van, ha elmegyek szülni, és több évre kimarad a jövedelmem?

3. Mi van, ha elszáll a forint (mint ahogy meg is történt)?


Szóval az emberek csak azt látták, hogy most ki tudom fizetni, de hogy mi lesz 20évig, arra nem gondolnak. Nem is csak a saját életükben, hanem a gazdaságban.

És most rá 10 évre megint csinálják. És nem havi 150.000-et kéne visszafizetni, hanem ennek a dupláját, háromszorosát. Én nem is értem kinek lett ez kitalálva. Szerintem az építési vállalkozók, akik felhúzzák a saját házukat, a csokot meg befektetik. Hétköznapi ember nem tudja ezt kifizetni. Csak az a baj, hogy ennek az árát azonnal beépítette a piac a lakásárakba, és aki nem tudja igénybe venni, az is nagyon megszívta.

2021. okt. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
62%

"Minek vesz fel akkora hitelt, ami 20 évre meghatározza az életét, anélkül, hogy elolvasta volna a szerződést?"

Mert az emberek hülyék. Ennyi.


"Hétköznapi ember nem tudja ezt kifizetni."

A testvéremen látom: az emberek ész nélkül veszik fel a CSOK-ot, kiköltöznek Mucsajröcsögére, mert csak ott kapnak megfizethető áron házat (még CSOK-kal is), aztán kijelentik, hogy "oké, most 5 évig nincs nyaralás" meg a szülőkhöz járnak enni, mert annyira kivan a seggük. De persze, "az élet szép". Ja, kösz nem. Én inkább maradok a feleségemmel és a kutyámmal a panelben, gyerek nélkül. Így legalább gond nélkül megvagyunk és akkor sincs pánik, ha egyikünk esetleg fél évre leesik a lábáról.

2021. okt. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Szerintem a kérdező egy nagy szakmás otthon uncsizós influencer🤣🤣🤣🤣 Ha mindenhez így állsz hozzá akkor minek eszel ha később úgyis éhes leszel??😃😃😃
2021. dec. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A kérdező nyersen írja le a tényeket, de sok igazság van benne. Én azt nem értem, hogy a kormány azt hangoztatja, hogy a munkaalapú társadalomban hiszen, ezért nem emeli bizonyos szociális juttatásokat, közben meg bárhogy is nézzük, ez egy rétegnek feleslegesen kiosztotr ingyen pénz. Miért? Ismeretségi körre tudok hivatkozni és mi is fekvettük. Aki szegény annak mindegy mi lesz, csak tudja felvenni, mert még sose látott 10 milliót. Utalás után el is költi tv-re, mobilra aztán valami lesz. Persze a bank vizsgálja, hogy hitelképes-e, de higgyétek el, aki az alap feltételeknek megfelelt, legalább a sokadik banknál tuti kap/kapott. A másik réteg meg bőven jól van anyagilag, ő meg azért veszi fel az ingyen pénzt, hogy azt befektesse, forgassa, amúgy a meglévő hitelét simán fizeti, így meg pluszban az állam az adófizetők pénzén megtámogatja... Mi is köszöntük a kormány segítségét, a lakáshitelt kifizettük, most meg még olcsóbban, kamatmentesen fizetjük helyette a 10 millát...

A hitel felvételi tudatosságról meg csak annyit, hogy az igénylés pl elektronikusan padon ment, a hölgy csak azt mondta írjuk alá alul.. Egy szóval nem mondta, hogy olvassuk el mit írunk alá. Még mindig itt tartunk ennyi gazdasági válság után..

2023. nov. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!