Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szüleim vettek fel régen...

Hajcsy123 kérdése:

Szüleim vettek fel régen lakáshitelt amit sajnos nem fizettek. apukám meghalt.közjeggyző azt ígérte hogy írjuk alá az örökséget nekünk semmilyen fizetési kötelezettségünk nincs. kérdésem az hogy akkor én is szerepelek a KRH -n? Ugy mint anyukám

Figyelt kérdés
2021. okt. 11. 11:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia !

Fontos hogy az orokolt adossag miatt nem kerulsz fel negativ khr be! Sot ! Semmilyen formaban nem fog latszodni a KHR ben ezt azert mondom mert en is orokoltem jelzaloghitellel terhelt ingatlant! Viszont ! Megvan hatatozva a haz erteke amit nagyon bokezuen hataroznak meg. Egy alig 10 milliot ero ingatlant felbecsultek bekunk 18 milliora. Ez azert fontos mert a hitelekert az orokolt ertek erejeig felelsz. Szoval meg meg van a haz es fizetitek az orokolt hitelt nincs gaz. Akkor kezdodik a galiba ha nincs fizetve mert onnantol az ingatlannal feleltek a tartozasert es itt jon majd a csavar mert az alig 10 milliot ero ingatlant felbecsultek 18 milliora es majd elarverezik talan 3-4 millioert. Es ha tobb a hitel mint 3-4 millio akkor a haz ertekeig feleltek erte mar sajat vagyonnal es tulajdonnal. Viszont engedbek a hitelekbol is egyosszegu kifizetes eeseten akar milliokat is. Nekem 1 szerencsem volt hogy kiskoru voltam mikor orokoltem es anya volt a kezes. Megorokoltem a hazreszt viszont dologi ados vagyok ami azt jelenti hogy ha anya nem fizeti a hazat arverezhetik. De tolem nem kovetelhetik a penzt. Ami fontos a hagyatekon szerintem szandekosan de nem tuntetik fel az osszes adossagot. Nalunk ugy volt egy masik ingatlannal hogy 18 milliora felertekeltek de csak par millio lett volna az adossag. Annyi volt feltuntetve hogy erste bank. Es kiderult hogy az a parmillio nem a jelzaloghitel mert ez egy auto hitel volt. Es hupsz a mar milliohoz meg jott 12 millio es meg ezen kivul is volt adossag. Felkerestuk a jegyzot de mosta kezeit. Hosszas levelezes utan sikerult elerni hogy elengedesek voltak a hiteleknel.

2021. okt. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szia köszönöm a válaszod párommal fel szeretnénk venni a babavárót és félek ez miatt nem kapjuk meg.. És mondjuk mi van akkor ha mondjuk sikerül saját házat venni?
2021. okt. 13. 01:10
 3/14 A kérdező kommentje:
Meg ha mondjuk behajtónal van? Annyi hogy nallunk azért nem olyan nagy miliokrol van szó
2021. okt. 13. 01:26
 4/14 anonim ***** válasza:
Hat ha nincs fizetve a haz es ha kevesebbert arverezik mint a hitel akkor arverezhetik a sahat hazatokat is. Elsokorben a hagyatek targyaval feleltek meg megvan a haz addig nincs problema!
2021. okt. 13. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
De gondolom ha felakarjatok venni a babavarot akkor a csokra is palyaztok?! Csoknal nem lehet a neveden egy ingatlanbol 50% tulajdonihanyad
2021. okt. 13. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez nálam is rettegett téma volt, apám adósságait megörököltem, ráadásul kértem kamatkedvezményt egyösszegű befizetésre, végtörlesztésre, így elengedtek egy csomót belőle.


Rá 2 éve jött a lakásprojekt, és teljesen megsemmisültem amikor olvastam, hogy 5 évig őriznek khr-ben, ha kaptál kedvezményt. Mondanom sem kell, totál kiborultam, megsemmisültem, hogy most apám hülyesége miatt nem lehet lakásom.


Feleselges volt, abszolút semmi nyoma a khr-ben az örökölt szarságnak.

2021. okt. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok csókot nem akarunk csak babavárót. Akkor mondjuk ha veszek házat nem lessz gáz? Vagy mondjuk ha apukán része fel lett becsülve egy összegre azt nem fogják követelni? Vagy a házamra rá tenni?
2021. okt. 13. 16:20
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem lesz gáz, hitelképes vagy, legalábbis ez nem fogja elakasztani a dolgot.
2021. okt. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek 😍 hát remélem meg azt is ha veszünk házat nem vágják rá egyből a végrehajtást és a jelzálogot...
2021. okt. 13. 18:33
 10/14 anonim ***** válasza:
Hulyeseget beszelsz mert a KHR a szemlyes hiteljelentes. Ott az szerepel amit felvettel hitelt. Az orokolt nem! De ha nincs fizetve a haz es kevesebbert megy el mint az erteke es ha nem futotta a hitelt akkor igen a sajat hazatokat is erintheti majd. De nem ertem minek kell egy terhelt ingatlan neked? Anya meg apa 4 milliobol epitettek hazat . Apa elhunyt nem sokkal utana anya nem fizette a hitelt a mai napon 12 millio a tartozas
2021. okt. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!