Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elötörlesztés esetén van e...

Elötörlesztés esetén van e választási lehetőség? (Bővebben lent.)

Figyelt kérdés
Egy szemelyi kölcsönt szeretnék részlegesen előtörleszteni. Az lenne a kérdésem, hogy ebben az esetben van e választasi lehetőségem, hogy a futamidőt csökkentem azonos törlesztőrészlet mellett, vagy a havi törlesztőrészletet csökkentem, megtartva az eredeti futamidőt? A szerződésemet átolvastam, de ilyen kérdésben nincs irányadó információ. Nem tudom mi a bankok gyakorlata, egyáltalán választhatok e, vagy ez szabályozott például az MNB által... Köszönöm a segítséget.
2021. okt. 19. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Pedig erről kell legyen szó.

Vagy a szerződésnek kell előtörlesztés részének lennie, vagy a bank oldalán van külön hirdetmény a személyi kölcsönök feltételeiről.

Ott leírják, hogy választhatsz-e a két mód közül, vagy fixen az egyik lesz és ha a másikat akarod az szerződésmódosítás és extra díja van.

2021. okt. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akkor alig ha nem el van rejtve valamelyik hirdetményben. Sebaj, nem volt kedvem átbogarászni a hirdetményeket, de ma megyek be a bankba,aztan megkérdezem, az lesz a legtisztább. Üdv.
2021. okt. 20. 06:18
 3/4 Hintalow ***** válasza:
100%
Ez jellemzően nem egysèges, bankonkènt változik, hogy van e rá lehetős választani, vagy automatikus (jellemzően törlesztő csökkenèssel) a leggyorsabb talán a bankod telefonos ügyfèlszolgálata lehet válasz szempontjából.
2021. okt. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszönöm a válaszokat, a mai nap folyamán voltam a bankban, és megérdeklődtem a részleteket! Az előtörlesztés esetén a törlesztőrészletet csökkentik, a futamidő változatlan marad - illetve módosítható, de az szerződésmódosítást von maga után, ami ugye költség. Mivel mást is érdekelhet az információ, így elárulom, hogy az Erste bankról van szó. Köszönöm a válaszokat, a témát lezártnak tekintem! Üdv.
2021. okt. 20. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!