PMÁP jó így nekem?

Figyelt kérdés
A MÁP+-ról hallottam hogy nem az igazi a PMÁP mellett, úgyhogy befektettem 1700.000 ft-ot PMÁP-ba, 5 évre. Aztán meglátom. Annál minden jobb, hogy kuksol a pénzem a semmi közepén. 😅 Amúgy 25 vagyok és nem tervezek lakást venni egy darabig, de szeretném, ha kamatozna a pénzem addig is, amíg gyűjtök. 5 év múlva már lehet sanszos lesz a kérdés, bár párom nincs most, egyedül meg úgysem tudnék lakást venni, szóval valamibe muszáj volt belefektetnem.

2021. okt. 28. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Hogy neked mi a jó, azt neked kell tudnod. Ha biztos befektetést szeretnél, akkor az állampapírnál jelenleg nincs jobb.
2021. okt. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha már megvetted, akkor olyan mindegy mit mondunk, nem? :)
2021. okt. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
A fölöttem szólókkal egyetértek. De alapveten jól döntöttél, ha az elkövetkező 5 évben nem szorulsz rá, akkor a legnagyobb biztonság mellett a PMÁP jó választás. Ez jó kezdés, érdemes tovább gyűjtögetned hozzá. Amikor már beláthatóbb időben lesz a felhasználás, akkor kell majd mérlegelned, hogy az idő előtti visszaváltás költsége miatt melyikkel jársz jobban, de amig ki tudod várni a lejáratot, addig ez teljesen jó.
2021. okt. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2-es nem mindegy, mert van, aki 2-félébe fektet be, és nem tudom mennyire érné meg MÁP+-t is venni. Ez a pénz biztosan bent marad 5 évig, tényleg nem tervezem kivenni, de ha csak takarékoskodnék azt nem tudom, miben kellene.
2021. okt. 28. 23:36
 5/7 A kérdező kommentje:
Mert amit a posta ajánlott az kissé nevetséges. 10 év és valami 20.000 ezer a minimum amit be kell rakni havonta. Hát nálam ez sajnos nem konzisztens, mennyit tudok betenni, ha egyáltalán tudok havonta. Mert pl: nem kapok minden hónapban villanyszámlát, de amikor mondjuk van ez, meg a negyedéves bérlet fizetésének az ideje, akkor nincs hova 20-ast befektetni. :/ Úgyhogy rövid távra most perselyem van, meg csak van a pénz a számlámon mert ahhoz bármikor hozzá tudok nyúlni. Nem nagy összeg, nincs fél millió, de pl: tönkrement a telefonom és nagyon gyorsan kellett másik. Mindent azért nem érdemes lekötni úgy gondolom.
2021. okt. 28. 23:42
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok:

Ha 2-félébe akarsz befektetni, akkor másodiknak még mindig a Kincstárnál érdemes megfontolnod, hogy ugyanúgy ötéves, de euró alapút veszel: ennek PEMÁP a neve. Ennek az az előnye, hogy bár kisebb kamatot fizet, de az egész euróban zajlik. Ha nagyon romlik a forint, akkor ez tartja az értékét.

Én személy szerint PMÁP, PEMÁP, MÁP+ között osztom szét a megtakarítást. De MÁP+ba csak annyit teszek, amire 5 éven belül lesz a felhasználás, mert ennél minimális az idő előtti visszaváláts költsége jelenleg. Ha olyat teszek félre, aminél ki tudom várni a leháratot, azt fele-fele alapon osztom szét PMÁP és PEMÁP között.

A banki, postai lekötött betéti kamatok meg sem közelítik a Kincstárit, foglalkozni sem érdemes velük szerintem. Valamennyi pénz legyen lekötetlen, ha tényleg gyorsan kell, a többi szerintem a kincstárnál van most elfogadható biztonságban.

2021. okt. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, igen, én is a PEMÁPon gondolkodom még. :)
2021. okt. 31. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!