Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Svájci frankban eladósodta,...

Svájci frankban eladósodta, mi lenne ha a havi megtakarított pénzemen frankot vásárolnék és a párnám alatt gyűjtögetném, hogy majd abból előbb ki tudjam a hitelemet fizetni?

Figyelt kérdés
Mert ha romlik forint a hitelemhez képes nem romlik, igy mindenféle befektetések helyett egyenesen frankot vennék és gyűjtögetnek, ha összejön annyi hogy előtörlesszek akkor meg visszaváltanám és fizetnék. Lehet hogy így nem buknék annyit? Havonta kb 30 ezret tudnék így félretenni.
2010. szept. 3. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Devizahiteled nem törlesztheted devizában csak forintban, mert a bank az átváltáson is nyerni akar.

Nekem állandó 300CHF a havi törlesztőm és szerettem volna CHF-el törleszteni, a bank kiröhögött!

2010. szept. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Mennyire adósodtál el, mármint összesen mennyit kell kifizetnedmég?
2010. szept. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Benne van a szerződésedben, hogy milyen devizanemben törleszthetsz.

Vannak olyan bankok, ahol lehetővé teszik az azonos devizanemes előtörlesztést, akkor is, ha ez nincs benne a szerződésben.

De nem fogsz jól járni, mivel te a készpénz CHF-t drágábban fogod venni, mint amennyiért a bank beszámítja, ha forintban törleszted elő. Nekem volt egy ilyen ügyfelem, nagyon okoskodott, hogy majd ő milyen jól fog járni, majd utána együtt kiszámoltuk, hogy jócskán bukott rajta.

Kockázatos a játék, és csak akkor fogsz jól járni ha a rendszeresen vásárolt CHF átlagára kevesebbre jön ki, mint az előtörlesztett CHF árfolyama.

2010. szept. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem is törleszteni akartam CHF-ben, hanem ha sokat romlana az árfolyam 1-2 év alatt lehet jobban járnék,mitha bármilyen megtakarítási számlán lenne a pénzem. Utána vissza kellene váltani forintba persze.
2010. szept. 4. 07:13
 5/6 A kérdező kommentje:
És nem jól akarok járni ezzel, hanem nem akarok bukni sokat mikor a forint gyengül nagyon.
2010. szept. 4. 07:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem már késő. A CHF most szinte csúcson van, most már nem érdemes venni, mert innen valószínűbb a csökkenése -tehát "árfolyamveszteséged lesz. Ha korábban spájzoltál volna, akkor talán megérné, de az átváltási jutalékok lefölözik a hasznodat. Mindenféleképpen a bank nyer!
2010. szept. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!