Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi az igazság a Revolut-tal...

Mi az igazság a Revolut-tal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Hallom, hogy sok károsult van, befagyasztják a számláját, és hónapokig rohanhat a pénze után. A másik réteg meg agyon dícséri.


Külföldi nyaraláshoz (ázsiai) tervezem, mert ha jól tudom sokkal kedvezményesebben használhatom, mint egy otp-s mastercardot. Viszont olyanhoz nem nagyon lenne kedvem, hogy befagysztják a számlát egy külföldi nyaralás alatt.. :D


Tapasztalatok?



2021. nov. 4. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:
41%

Soha nem fagyasztottak be a szamlam, tobb 10 milliot forgattam meg mar rajta reszvenyektol kezdve valutaig...

Csak remhirek, de egy bankszamla bizonylattal siman mindent feloldanak, azt is lehet olvasni a remhirekbe...

2021. nov. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és a FB revolut károsultak csoportban is csak riogatnának akkor?
2021. nov. 4. 14:37
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Fogalmam sincs, nem ismerem, olvass utana, probald ki, facebookon lapos foldesek es oltas ellenesek is vannak, semmit nem jelent...
2021. nov. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
wise-nál jobb a revolut?
2021. nov. 4. 15:25
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Az alma jobb mint a korte?
2021. nov. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
szerintem jobb :)
2021. nov. 4. 15:46
 7/9 A kérdező kommentje:
na csináltam egy accountot, ingyé jó lesz
2021. nov. 5. 12:51
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Külföldre akarsz menni, nem is lehet kérdés szerintem.


Nagyon sokan járnak úgy, hogy letiltják a számláját, mert a pénzmosás és terrorizmus finanszírozás megelőzését előíró jogszabályok a Revolutra, Transferwisera, stb... is vonatkozik.

Igen, csak fiókhálózat, normális ügyfélszolgálat nélkül ezt nehezen tudja megtenni és ő inkább mossa a kezét, letiltja és utána nem lehet megbüntetni.

Az ügyfél meg így járt.


Az is gond, hogy nem csak ügyfélszolgálata, de megfelelő alkalmazottai sincsenek akik tudnák kezelni a helyzeteket.

Kapnak elektronikusan mindenféle dokumentumokat, mindenféle nyelveken (pl. magyar) amit nem értenek, nem ismerik.

Nem tudják, hogy Magyarországon egy ilyen meg ilyen dokumentum mit bizonyít, mire van, ezért nem fogadják el.


Ha egy rendes banknál van számlád, akkor már a nyitásnál rendesen ellenőriznek mindent, de ha később mégis gond van, el tudod intézni.

Az ilyen cégeknél ez nagyon nem biztos.



Külföldre készülsz. Mi lesz ha ott maradsz pénz nélkül mert letiltják a számlád?


Persze mindig van olyan aki mindenhez jobban ért és elmondja, hogy ő már ennyi meg annyi pénzt mozgatott rajta és semmi baj sem lett.

Elhiszem.

De ez segíteni fog rajtad, ha a tiéd letiltják?


És itt még nem is csak az van mint amit a neten te is olvastál, hogy milyen nehéz visszaszerezni a hozzáférést, hanem te ott maradsz külföldön pénz nélkül. Ezerszer rosszabb mint itthon.



Amúgy is szerintem alapvető, hogy az embernek van legalább egy valódi normális bankszámlája, még ha mellette ilyen mindenféle cégeket is használni akar.

2021. nov. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

hát ez az, ezek az aggodalmaim nekem is.


Facebook csoportban olvastam egy revolutot védő kommentelőnél, hogy "szerencse" kérdése is. Ha már egy egy banknál, ahol a pénzemet tárolják felvetődik a "szerencse" szó, ott nem sok jót érzek.



de ingyen elmegy, pénzt nem kér tőlem.

2021. nov. 6. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!