Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egymillió forintot hogy tudok...

Egymillió forintot hogy tudok felvenni paypaltol kp-ben azonnal? Ami van, egy OTP-s bankkártya, egy K&H-s bankkártya és egy Testrész bankkártya. Esetleg több bank automatajeval kell csinálni? Esetleg éjfélkor mert akkor vált a napi limit?

Figyelt kérdés
Úgy tudom OTP csak napi 100 ezret hagy így éjféli váltással ez 200 lenne. A maradekkal megy a 800 valahogy?
2021. nov. 11. 07:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Biztos hogy nem 100k a napi limit az otp automatakban, kulonben hogy vennek ki a fizetesuket az emberek? Max a kartyadon volt 100k a napi limit.


Mint irtam kiveszel amennyit tudsz aztan ujra bedugod a kartyad. Ennyi. Lesz koltsege boven, de igy egyben leveheted.

2021. nov. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem igazán jut eszembe olyan legális tranzakció, amihez készpénzben lenne szükség 1 millióra...
2021. nov. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Ha valaki csak illegális dolgokat tud elképzelni arról nem én tehetek.
2021. nov. 11. 14:43
 14/20 anonim ***** válasza:

#12 Ahol vásárolok, nagyker, csak készpénzben lehet fizetni.


De a hagyományos piacokon is készpénzforgalom van, és sok használt autó kereskedőnél sincs még kártyaolvasó.


Sorolhatnám még a gyümölcs-zöldségfelvásárlót, őstermelőket (akár hús, tojás, virág)


Lehet, emberünk zöldségpiacot üzemeltet, és a beszerzési forrási mind készpénzesek.

2021. nov. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Az a nagyker és autókereskedő, ahol nem lehet kártyával vagy átutalással fizetni eléggé furcsa a XXI. században...

Lakásvásárlás esetén is lehet utalni a foglalót minden további nélkül.


"Lehet, emberünk zöldségpiacot üzemeltet, és a beszerzési forrási mind készpénzesek."

Aham, és a zöldséges standján Paypal-el fizetnek neki...


De komolyan érdekel, miért kell készpénz és miért nem jó az utalás.

2021. nov. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Nem ugyanott kapja az ember a pénzt ahol költi
2021. nov. 11. 17:07
 17/20 A kérdező kommentje:

Az hogy kapok valahonnan paypalra pénzt az se azt jelenti hogy máshonnan nem kapok. Ráadásul a zöldséges stand csak egy példa volt. Attól hogy te egy esetet sem ismersz még ezernyi más eset is van. Pl. házat vettem öregektől, s ragaszkodtak a készpénzhez. És nem a foglaló esetében hanem a ház teljes árát úgy kérték. És az nem egymillió volt hanem sokkal több.


Nagy a gond nálad, nagy...

2021. nov. 11. 17:11
 18/20 anonim ***** válasza:
Szerintem annál van nagy gond, aki ragaszkodik a készpénzhez (jelen esetben annál, akivel üzletelsz)
2021. nov. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Az lehet. De az ingatlanja jó minőségű volt s engedett az árból is. Ez még a legkisebb probléma, hogy kp-t kér.
2021. nov. 11. 20:13
 20/20 anonim ***** válasza:

Az eszedbe se jutott, hogy több lábon áll? És akár megtakarítása, akár online kereskedése van, vagy éppen simán csak paypallal vásárol.


De túl kéne lehet nézni a fővároson (ők szoktak értetlenkedni), tudod vidéken még mindig a készpénzforgalom a jóval nagyobb. Ha a nyíregyházi nagybanira kp nélkül mennék, ki se tudnék jönni, mert a parkolóautomata csak érmét fogad el.... Vagy az ukrán árus, akitől veszem a gránátalmalevet, el is hajtana, ha a kártyát lobogtatnám.

De ha zöldségesként megyek, és veszek nagy tételben krumplit, hagymát, gyalult káposztát, 3 láda almát, azt sem fizethetem kártyával. Körbe is röhögnének.


Fogadd el végre, hogy élnek emberek Budapesten kívül is.

2021. nov. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!