Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A Takarékbank miért küld új...

A Takarékbank miért küld új bankkártyát, ha a régi még 2 évig érvényes?

Figyelt kérdés

Amikor 1 éve megkaptam a most használt bankkártyámat, levonták a számlámról a gyártási költségét. Érvényességi ideje 2023.12. hóig szól.

Tegnap postán kaptam egy új bankkártyát, azzal a szöveggel, hogy a magasabb színvonalú ügyfélkiszolgálás érdekében megújították bankkártya portfóliójukat és küldik az új kártyát és a régi már csak 2 hónapig érvényes.

Az új kártya ugyanúgy visa mint a régi. Én nem kértem új kártyát, főleg, hogy a régi még 2 évig érvényes és azt kifizettem. Most biztos, hogy megint levonják az új kártya gyártási költségét és ráadásul, ez csak egy évig érvényes, hamarabb lejár mint a régi. Felháborít, hogy ugyanarra az időszakra duplán kell fizetnem.


Kezdetben, amikor megnyitottuk a Takarékbanknál a számlánkat szuper kis bank volt. Akkor még szövetkezet volt. Amióta egyesültek egyre rosszabb lett.


A bankkártyákkal ezt lehet csinálni, hogy gondol egyet a bank és ha akarja az ügyfél, ha nem lecseréli az érvényeset, amit kifizetett ??



2021. nov. 19. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is érvényességi időn belül cseréltek kártyát és nem vonták el a díját.
2021. nov. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kíváncsi leszek. Ha von, akkor az majd aktiválás után fog kiderülni gondolom. És amikor ez 1 év múlva lejár, akkor a következőre se fog vonni, mert a mostanit 2023.12 hóig adták ki?
2021. nov. 19. 13:10
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nem fognak levonni semmit. Egy banknál időnként előfordul, hogy idő előtt cseréli a kártyákat. Ennek oka lehet chip hiba, kártyakép csere, illetve akár kibocsátóváltás. Utóbbira jó példa a K&H, ahol minden VISA kártyát Mastercardra cserélnek. A Takaréknál ha jól tudom pont fordítva van, a Mastercard és Maestro kártyákat cserélik VISA-ra.
2021. nov. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A Mastercardról VISA-ra átállás már tavaly megtörtént. Azért furcsálom ezt a mostani cserét...
2021. nov. 19. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!