Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nagy dolog hitel nélkül házat...

Nagy dolog hitel nélkül házat vásárolni?

Figyelt kérdés

Nekem az volt az álmom kiskorom óta, hogy hitelmentes legyen a házam. Őszintén megmondom, büszke vagyok rá.

Ma beszélgettem egy régi osztálytársammal, nem dicsekedtem, csak szóba került. Ő azt mondta igencsak bántó hangsúllyal, hogy ez nem olyan nagy dolog, "ne legyek nagyra magammal". (ő csok-ra vásárolt házat a férjével)


Tényleg nem nagy dolog? Sokáig küzdöttem a maximalizmusommal, most végre valamiért büszke lennék magamra, és ezt vágja valaki a fejemhez.. 😄


2021. nov. 28. 19:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
58%
Hogyan van ennyi tőkéd házra?
2021. nov. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

#1 azt se tudjuk mennyiért vette


lehet falun annyiért, amennyibe máshol csak az önrész kerül

2021. nov. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
12%
Semmi nagy nincs benne, 2016 ban volt az elso kriptos kerdes amiben ajanlottam h venni kell a bitcoint es csakis a bitcoint, akik ram hallgattak azok mind nem is 1 hazat tudtak venni, persze osszesen 1 embert ismerek aki igy is tett...
2021. nov. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
#3: és most mit ajánlasz, mit kellene venni?
2021. nov. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
86%
Valamit valamiért. Ő lehet élményeket gyűjtött és egy későbbi hitellel ennek az árát fogja megfizetni. Te meg dolgoztál, mint a gép, van egy házad. Na és most hogyan tovább?
2021. nov. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
46%
Azok szerint nem nagy dolog, akik nem dolgoztak meg érte. Öröklés pl
2021. nov. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
17%
Most is ugyanazt :) csak bitcoint, jegyezd meg ezt, 4-5 ev mulva olvasd vissza. Tolts majd 1 italt az emlekemre
2021. nov. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%

Élethelyzetfüggő.

Nagyon nem mindegy honnan és hogyan sikerült elérni ezt.

Azonban mivel a többségnek egyszerűen nem futja erre, ha nem jut nagyobb összeghez valamilyen módon, pl. öröklés.

2021. nov. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
83%

Először is nem mindegy milyen házat. Lehet 10 és 50 millióért is házat venni, és ezek még nem is a szélsőségek az országos kínálatot nézve.

Az sem mindegy, milyen állapotban van. Lehet venni 40 millióért egy felújított házat 20 milliós hitellel, meg 20 millióért egy lepukkantat. Utóbbi esetben elmondhatod hogy hitel nélkül vettél, de csak annyi lesz a különbség, hogy nem a törlesztőre hanem a felújításra fizetsz, összességében nem leszel előrébb.

Persze, még egy lepukkant 10-12 milliós vidéki ház vételárát is óriási munka összeszedni, de semmivel sem kevesebb munka mint egy 40 milliós ház kezdőrészletére összeszedni ugyanennyit. Tehát önmagában, konkrétumok nélkül nem leeht kimondani, hogy bármivel is jobb eredmény az hogy hitel nélkül veszel egy házat, mint az hogy más meg hitelre vesz egyet - hiszen nem két egyforma házról, és nem két egyforma élethelyzetről van szó.


A másik kérdés, hogy érdemes-e? Addig is lakni kell valahol, amíg összejön a ház vételára. Sok esetben jobban kijössz összességében, ha hitelre veszel, mint ha albérletet fizetve gyűjtögetsz évekig.

2021. nov. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen is nagy dolog,gratulálok hozzá,nagyon ügyes és kitartó voltál ez maradjon is így.


Szerintem a csokot azt hadjuk ki,úgy azért sokkal könnyebb házat venni, de abban benne van a kockázat ha esetleg nem tudod vissza fizetni akkor el is vehetik azt hiszem,szóval neki nem nagy dolog mert hát annyira nem erőltette meg magát,könnyebb volt csokkal venni mint megdolgozni érte,neked már azon nem kell aggódni hogy vissza tudod e fizetni csokit na de neki igen, fizethet vagy 10 évig ami alatt sok minden meg történhet és sajnos valami úgy is fog történni mint a svájc frank alapú hitelné, bármennyire is hihetetlen de valami úgy is lesz.


Légy büszke magadra,mostmár koncentrálj magadra és a párodra.

2021. nov. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!