Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Etikus dolog menhely helyett...

Etikus dolog menhely helyett tenyésztőtől vásárolni kutyát?

Figyelt kérdés
Nem nagyon ismerem a pontos lehetőségeket, eddig csak keverékeink voltak, magánszemélyektől.

2021. márc. 14. 16:12
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

Igen. Amíg nem szaporítótól vásárolsz "jófogáson 50ezerért papír nélkül" addig semmi probléma. Papíros, hivatalos tenyésztőtől vásárolni nem "rossz" dolog.

Csak kérlek ne szaporítótól vásárolj.

2021. márc. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%

Igen.

Ameddig nem szaporítótól vásárolsz, addig etikus.


Én például 1.2 M ft-ért vettem a tenyész szukámat.

2021. márc. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Metionin ***** válasza:
89%
Igen. A lényeg hogy ne szaporítótól vegyél. Oké hogy a menhelyi kutya is ugyanolyan kutya de ha valaki egy bizonyos fajtára vágyik, akkor hadd vegye már meg tenyésztőtől. Nekünk eddig mentettek voltak a családban, magamnak majd szeretnék egy mentettet és egy fajtatisztát.
2021. márc. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
15%
Itt a gyakorin természetesen elítélendő. A való életben az emberek nagy része tenyésztőtől vásárol kutyát, és nem 100ezrekért
2021. márc. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%

En nagy eros ov kutyat akartam es az elvarasaimat es sport szokasaimat felsoroltam es a sinter ,ahol epp voltam ,elkuldott tenyesztohoz. Mert o naluk akkor epp nem volt olyan kutya,aki a felsorolt szitukban tudna ugy viselkedmi,ah en elvarom. De,ha lett volna megfelelo kutya,megkaptam volna.


Szoval a sinteren is ismerik a kutyaikat es meg tudjak mondani,h neked a kinezett kutya tudja-e teljesiteni az elvarasaid (ez a tanitas utanra is vonatkozik) vagy sem.


Ebben az esetben etikus volt a sinteres .

2021. márc. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

Ha nagyon szeretnél (vagy nagyon speciális igényeid vannak), akkor simán, nincs ezzel baj.

Én személy szerint annyit szoktam mondani a kutyát kereső ismerőseimnek, hogy hacsak nem nagyon naaaagyon fontos nekik, hogy X fajta legyen, akkor gondolják át az örökbefogadást. Ha nagyon nem találnak kutyát, akkor nincs gond, de mint opció, gondolják át és legyenek nyitottak, mert arra, hogy etesd-szeresd-sétájatok egy bármilyen kutya megfelelhet.


Sokan, akik nincsenek benne a témában azt hiszik, hogy a mentett kutya egyértelműen csak öreg, beteg, csúnya és szomorú kutya lehet, szóval az enyém remek "kampány alapanyag", mert ő egy egészen jól sikerült, barátságos, jópofa állat. :)

Nincs baj természetesen a csúnya, öreg, stb. kutyákkal, csak sokan egy téves kép miatt idegenkednek tőlük. Ráadáasul sok csúnyácska, furcsa kutya ki tud virágozni egy kis foglalkozással.


Másrészt a tenyésztőktől vásárlás is mindenképpen kutatás eredménye kell, hogy legyen. Ez a másik dolog, hogy dehát tenyésztőtől venni "egyszerűbb". Nem. Rengeteg a kamus, kókler szaporító, akiknek sokan bedőlnek (ismerősöm majdnem vett kutyát 120-ért, papír, oltás, chip, féreghajtás, MINDEN nélkül). Ha tényleg annyira foglalkoztat a dolog, akkor nem az első Facebookos hirdetőtől veszed meg, mert hopp, gyorsan kell.

Akkor meg igazából kicsit körbenézni menhelyeken vagy ideiglenes gazdiknál nem nagyobb energia befektetés. :)

2021. márc. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Mindenki maga donti el, hogy mikor vallal be egy kutyat es ha mar dontott, akkor honnanszerzi be. Ebben nincs etika ... tiszteseggel el kell latni es foglalkozni vele, gondoskodni rola termeszetesen ... ennyi az erkolcsi elvaras. De a kutyatartas ennel sokkal tobb. Nem csak etika es feleloseg egy kis gondoskodassal megspekelve ... egy komplett elet levezenylese ... kolyoktol az oreg kutyaig, hogy jo elete legyen :) Errol szol a kutya tertas.
2021. márc. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 búzaszem ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Nagy állatbarát vagyok és adakozni is szoktam menhelyeknek, de otthon a gyerekek mellé nekem megnyugtató volt egy olyan tenyésztőtől venni németjuhászt, aki maximálisan a szívén viseli az állatai sorsát. Ahogy írták is alaposan utána kell járni a tenyésztőnek és meggyőződni arról, hogy ez csak üzlet számára vagy valóban a küldetése. Az árak nagyon függnek attól milyen fajta és mennyire fontosak a díjak, kiállítások, felmenők. Szerintem mindenki eldönti mekkora keret van erre és aszerint választhat. De az ár szerintem másodlagos, a legfontosabb, hogy jó körülményekből hozd el a kiegyensúlyozott kiskutyát és te is add ezt meg neki.
2021. márc. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
66%
Szerintem aki teheti, az menhelyről vigyen kutyát.
2021. márc. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
28%

Már hogyne lenne etikus, nem egy kategória a kettő. Akinek olyan elvárásai vannak azoknak tenyésztőn kívül más nagyon szóba se jöhet meg is fizetik az árát, akinek nincsenek ilyen elvárásai azok pedig megtalálják menhelyen is a megfelelőt.

Ez az agyrém csak itthon megy, hogy már mindenki köcsög aki nem menhelyről visz kutyát.

2021. márc. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!