Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bankoknak miért éri meg a...

A bankoknak miért éri meg a lakáshitel?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy adnak pl 15 milliót 20 évre mindezt 4-4.5 % kamatra. De az infláció 3 % körül mozog optimális esetben. Ebből következik hogy a bank haszna 1-1.5 % lenne. Na de a most elszálló infláció ellenére is szórták ki a hiteleket. Persze tudom hogy nem fixál mindenki 10 évre vagy többre kamatperiódust de azért ez elég kockázatos a banknak. Vagy nem?


A másik kérdésem pedig hogy mit kezdenek a bankok akkor ha hiperinfláció lesz? Benyelik? Vagy valahogy megoldják hogy mégse legyen fix az a FIX10 ?



2021. nov. 29. 05:42
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Mert a banknak nincs tényleges fedezete az adott összegre, a papíron meglévő tőke többszörösét adják ki hitelként, ezért a tényleges bevétel sokkal több.
2021. nov. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Ahogy az egyes mondja.


Ha nekem valójában nincs semmi pénzem, és abból adok neked 10milliót, te pedig havonta fizetsz nekem valamennyit, az tiszta haszon. Hát így

2021. nov. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Képzeld el, hogy a semmiből előállítasz pénzt és azt kitudod adni kamatra.

Mekkora buli. A legrosszabb esetben is eltudod venni az ingatlant, ha az adós nem fizet.

2021. nov. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

2019 januárjában a cofidis 90 milliárd forint hitelt adott a lakosságnak. Ez csak áruhitel, miből kacatokat vettek (nincs benne se a gépjármű, se az ingatlan)


Ha 1 hónap alatt kitoltak 90 milliárdot ilyenekre, akkor szerinted ingatlanra mennyi toltak ki?


Illetve nem csak cofi hitel létezik, szóval a hitelbe adott pénz mennyisége még nagyobb!


itt már 0,01 tized százalék is számít.


Ez ugyanaz mint a benzinár... miért éri meg 2-3 forintot emelni hetente? Azért mert a Magyarországon értékesített éves benzin mennyisége 500 millió liter évente. Ha 1 forinttal emelnek, akkor az +500 millió a zsebükbe, ha 3al, akkor meg 1,5 milliárd.

2021. nov. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező beteszed a Bankba a pénzed kapsz 0,0003%-ot rá, ha ezt kiadják hitelként a szomszédodnak, akkor kapásból ott a nyereség.


Pl.:

1 000 000Ft-ra adnak neked éves 3Ft kamatot, kiadják hitelként 5,0003%-os kamatra, nyereségük 50 000Ft.


A 9 000 000 000-os januári példa szerint azonos kamatok esetén egy éves kamatperiódusban 9 000* 50 000 = 450 000 000Ft kamatnyereségük van havonta. Miért éri ez meg nekik??????

2021. nov. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Én úgy tudom, hogy ha valaki berak pénzt a bankab annak a 9 szeresét helyezi ki a bank a gazdaságba ami után kamatot szed.
2021. nov. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A fedezet mindig az, amire felveszed a hitelt... a banknak tényleg nem kerül ez lényegében semmibe: ha fizetésképtelenné válsz, viszi a tulajodnodat.
2022. márc. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!