Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Alá kell írni a kártyát?

Alá kell írni a kártyát?

Figyelt kérdés

Eddig csak mastercardom volt.

A mastercard hátulján van egy rublika, felette az áll hogy alá kell írni.

A visa-n is van hasonló (csíkos) rublika de nincs írva mellé semmi és nem tudom hogy kell-e lennie rajta aláírásnak.



2021. dec. 5. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem
2021. dec. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. De senki nem nézi meg soha. Szóval lényegtelen. Én aláírom mert én ilyen szabályos vagyok.
2021. dec. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

2 éve a tárcámat csak 5 alkalommal hagyta el a kártya, 4x vettem fel pénzt, mert csak kpben tudtam fizetni, 1x meg nem volt netem és nem működött a telefonos fizetés


Szerinted kit érdekel rajta az aláírás?

2021. dec. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 BeefEater ***** válasza:
100%
Hivatalosan anélkül érvénytelen. Általában nem nézik, de ha igen akkor megtagadhatják nélküle a kártya elfogadását. Nekem már volt, hogy nézték.
2021. dec. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, alá kell és ez rá is van írva.


Aki azt írta, hogy nem, meg aki körbeírta, hogy ő hányszor vette elő a bankkártyáját az nem válasz a kérdésre.


Ha az lenne a kérdés, hogy milyen gyakran nézik, vagy észreveszik-e ha nincs aláírva, akkor válasz lenne.


Korábban ennek komoly szerepe volt, még ha sok pénztáros nem is egyeztette, ma már alig foglalkoznak vele, de ez nem azt jelenti, hogy nem kell aláírni.

2021. dec. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem nézi. De ha elnyeli az automata a kártyádat, akkor a bank nem adja vissza ingyen, mert nem hiteles. Uj kártyaigénylési dijat kell fizetni.
2021. dec. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 ez az ótépénél nem probléma, ott mindenért fizetni kell.
2021. dec. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!