Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fizetem 23 ezrével a nevemen...

Fizetem 23 ezrével a nevemen lévő, de a bank tulajdonában lévő kocsit, és ma nagyon összevesztem a férjemmel, (nincs jogosítványa), de elköltözés után lehet-e jogos vagyonjogi követelése?

Figyelt kérdés
2008. dec. 13. 23:59
 1/1 anonim válasza:

Tehát van egy adósságod, aminek jelen esetben autó a formája.

Abban az esetben, ha kifizeted az utolsó törlesztőrészletet és az autó átkerül a te tulajdonodba, az autó közösen szerzett vagyontárgynak minősül, így a válóperben igényelheti a vagyonmegosztást.

Nem hinném, hogy szeretné átvállalni a 23eFt havi törlesztés felét, ha még jogsija sincs, így addig rendezd le a válást, ameddig még törleszted.

Részletekért inkább konzultálj az ügyvéddel.

Remélem jól értettem a kérdést.

2008. dec. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!