Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Véletlenül kétszer utaltam...

Véletlenül kétszer utaltam ugyanannak a cégnek ugyanazért a termékért. Kötelesek visszafizetni, vagy oda lett a pénz?

Figyelt kérdés

2021. dec. 14. 18:09
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Nagyon elvette a bizalmamat ez a neten való vásárlástól. Haragot érzek, mert nem tudom érvényesíteni a jogaimat.
2021. dec. 16. 10:39
 12/33 A kérdező kommentje:
Illetve tudnám érvényesíteni, de most kezdjek bele egy hetekig/hónapokig elhúzódó pereskedésbe karácsony előtt 5000 forint miatt? Belegondolni is rossz.
2021. dec. 16. 10:41
 13/33 anonim ***** válasza:

Nem nem tudod, nem akarod érvényesíteni. A kettő nem ugyanaz. Összegtől függetlenül, ha utánamennél ennek, akkor vissza tudnád szerezni. Értem én, hogy neked az 5ezer nem akkora tétel, hogy érdemes legyen vele foglalkozni (ezzel egyet is értek), de ha ennyire a lelkedbe gázoltak, akkor menj utána, mert egyértelműen igazad van.

Plusz azért mert 2 nap alatt nem reagáltak, az még nem azt jelenti, hogy veszett fejsze nyele. Karácsony előtt egy webshopnál megsokszorozódik a forgalom, rengeteg a meló, örülnek, ha a rendeléseket teljesíteni tudják, nem feltétlenül a panaszosok élveznek prioritást.

2021. dec. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Nincs mellettem a jog, ráadásul kedvem sincs ehhez az egészhez ünnepek előtt.
2021. dec. 16. 10:47
 15/33 anonim ***** válasza:
De, ponthogy melletted van a jog. A kedv az megint más kérdés, azért is írtam, hogy nem nem tudod, hanem nem akarod.
2021. dec. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Majd pont a hatóság ezzel foglalkozik ünnepek előtt, hogy valakinek éppen 5000 forintot nem utaltak vissza. Nekem egyszer ellopták a biciklimet egy vidéki kisebb városból, aztán mikor bementem az ottani rendőrörsre, két dolgot mondott az ügyintéző. Az egyik, hogy minek hagytam olyan állapotban, hogy el lehessen vinni, a másik, hogy nincs jelenleg arra kapacitásuk, hogy biciklit keressenek. Le is volt tudva az ügy, éppencsak én nem lettem a hibás. Akkor is milyen jog állt mellettem? Mikor jóformán elküld a hivatalos szerv, pedig lopásról volt szó.
2021. dec. 16. 10:52
 17/33 anonim ***** válasza:
Ez azért egy eléggé más ügy, mint egy lopott bicikli (és nem az értéke miatt). Itt egyértelmű, hogy kinél van a pénzed, van bizonyíték mindenről. Az a baj, hogy te rögtön pereskedést meg mindent látsz ebben, pedig nem az a módja. De ahogy te is mondtad, nem akarsz ezzel foglalkozni. Akkor meg minek foglalkozol vele itt a kérdésnél mégis? :D
2021. dec. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Mert felidegesít ez az egész jogkörnyezet, ami van. Számtalan olyan történetet lehet hallani, olvasni, mikor cserben hagyja a szerv a magánszemélyt. Szépen hangzik elmondva, hogy mennyire védik az embereket, az emberek jogait, csak mikor meg felmászol a létrára biztosítás nélkül, aztán leesel, még te leszel a hibás, mert miért másztál fel. Azért, mert a munkáltató kirúgással fenyegetett. Ja, csak ez senkit nem érdekel. Senkit nem érdekel, hogy az ember nem akar munkanélküli sem lenni egy létra miatt. Aztán a cég szépen kibújik a felelősségre vonás alól. Mit kellene csinálni? Megváltoztatni a jogkörnyezetet, a hozzáállást, a céget halomra büntetni, mert a munkáltatói kultúra máshogyan nem fog változni.
2021. dec. 16. 11:03
 19/33 anonim ***** válasza:
Figyi, én átutalom neked az ötezret, ha abbahagyod az értelmetlen hisztit.
2021. dec. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Nem vagyok rászorulva arra az ötezerre, köszönöm! Viszont az erkölcs részét sajnos nem érted, mert csak pénzben tudsz gondolkodni, látszik a válaszodon. A "hiszti" pedig valós történeteken alapul, amit vagy nem tudsz megérteni, vagy nem is akarod.
2021. dec. 16. 11:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!