Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Amit netbankon keresztül...

Amit netbankon keresztül 18:00 órakor küldök el átutalásként összeget, azt már csak másnap kapja meg a cég?

Figyelt kérdés
8000 forintról van szó.

2021. dec. 16. 22:42
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Honnan tudom egyáltalán, hogy megkapta, és nem-e veszett el az éterben, mert mondjuk meghibásodott a központi számítógép?
2021. dec. 16. 22:42
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Azonnali átutalás van már.
2021. dec. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Idegesít az, hogy már kedden elutaltam a pénzt, de azóta sem jött válasz e-mail, hogy feladták-e a csomagot már, megkapták-e egyáltalán a pénzt. Semmit nem tudok, hogy hol van a pénzem.
2021. dec. 16. 22:44
 4/11 A kérdező kommentje:
Hiába van azonnali utalás, azt gondolom, hogy csak másnap nézik meg, mert lejár a munkaidő már négykor. Lehet, hogy elnézték.
2021. dec. 16. 22:45
 5/11 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem veszik észre, hogy már elküldtem a pénzt.
2021. dec. 16. 22:48
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Azonnal megkapják az utalást.
2021. dec. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Nemrégiben véletlen az előre utalásra kattintottam kártyás fizetés helyett. 3-4 nap volt, mire a webáruházból jött az email, hogy könyvelték a befizetést.
2021. dec. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Az utalást 5 másodpercen belül megkapták, de azt fel is kell dolgozni.

Nem tudom melyik cég, de például az eMAG a Black Friday óta nagyon el van havazva, amihez hozzájön a karácsony közelsége. Más online áruházak is be vannak dugulva; voltak olyanok, amelyek már október vége felé kiírták, hogy csak a november 15-ig leadott rendelés teljesítését vállalják erre az évre.

A nagy mennyiség lassítja az adminisztrációt is. Amikoris a kígyó a farkába harap, mert a késedelmek miatt sok a telefonos és email megkeresés, ami leterheli az adminisztratív dolgozókat, még lassabban mennek a tevékenységek.

A beérkezett utalások feldolgozása, könyvelése, tapasztalatom szerint, normál időszakban, 3-6 munkanap szokott lenni. És nem csak az online áruházaknál.

Persze, a te dolgod, de sok év óta rendszeresen rendelek különböző helyekről, és sose fizettem előre. Ha valahol csak úgy lehetett volna fizetni, akkor végeztem is velük. Igaz, hogy többször volt az áru árához képest aránytalan az utánvétel díja, de sose izgultam a pénzem miatt. Jó helyen van az nálam, míg meg nem kapom az árut.

2021. dec. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én meg éppen az miatt váltottam erre a megoldásra, mert elegem lett, hogy rendeltem valamit 2000-ért, és plusz 1990 volt a kiszállítási költség. Netbankon keresztül most is csak 9 forintot számolt fel tranzakciós díjként. Nem mindegy azért. Egyébként megkapták a pénzt, mert megkérdeztem.
2021. dec. 17. 18:52
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak én nem értem, de mi köze a szállítási díjnak ahhoz, hogy mennyit számol fel a bankod az utalásért? Vagy az utánvét díjára gondolsz?
2021. dec. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!