Ha egy nagyobb összeget szeretnék kivenni és betelefonálok, akkor másnap mar fel is vehetem vagy előbb visszaváltják ami 3 napba telik?

Figyelt kérdés

Írok egy példát: mondjuk 3 millio van összesen a bankba de a szamlamon csak 500e elerheto azonnal. Ahhoz, hogy a 2.5 is elerheto legyen vissza kell váltani, amire 3 napot kell várni. Ilyet mar csináltam többször. Utana megjelenik a szamlamon es bármit kezdhetek vele.

De mi van akkor ha én felhívom a bankot, hogy mind a 3 milliót szeretném kivenni másnap? Azt mondjak, hogy oke jöhet a teljes összegért másnap vagy előbb vissza kell váltani a 2,5-t es csak 3 nap múlva mehetek érte? Ja es nincs lekötve semennyi.


2018. ápr. 7. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Telefonra nem fognak reagálni. Személyesen kell bemenni, igazolni mindent, utána közlik mikortól vehető fel egy összegben.
2018. ápr. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem miről van szó, mit akarsz visszaváltani, így ezzel a részével most nem is foglalkozom.


Ami a készpénzfelvételt illeti, az bankfüggő, hogy mekkora összeg felett mennyi idővel korábban kell bejelenteni. A legegyszerűbb ha felhívod őket és megkérdezed, hogy kell előzetesen szólni és ha kell mennyivel korábban. Személyesen ezért nem kell bemenni, mindenhol működik telefonon.

2018. ápr. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy elég telefonon szólni. Es ekkora összegnél 99%, hogy mar másnap lehet menni.(feltéve ha délelőtt telefonál az ember)

Azert kell visszaváltani mert nem egy számlán van az összes penz, mint ahogy írtam a példában. 500 van a szamlamon amihez azonnal hozzáférek, akar bankkártyaval akar netbankon keresztül elutalhatom. Es ezen kívül még van 2,5 masik számlán vagy befektetve igazából nem értek hozza, de nincs lekötve. Na most máskor ez úgy szokott működni, hogy ha elerhetove akarok tenni valamennyi összeget akkor vissza kell váltani. Ezt en is megcsinalhatom netbankon vagy a bankban is megcsinálják. Es 3 nap után elerheto az összeg. Tehat hiaba van 3 millio összesen a bankban csak 500hoz férek hozza azonnal, ha többhöz szeretnék vissza kell váltani. A kérdés, hogy ezt a 3 napos visszaváltást ki lehet-e kerülni ha elore szólok, hogy másnapra kellene a penz?

2018. ápr. 7. 21:05
 4/4 xswerdy ***** válasza:

nem, ez két külön dolog.


Jellemzően a befektetési jegyeknél van olyan, hogy ha ma visszaváltod, akkor 2-4 nap múlva jelenik meg az összeg a folyószámlán. Ennek az az oka, hogy pár napot igénybe vesz, hogy kiszámolják az adott alap egy jegyre eső aznapi árfolyamát. Amíg ott nincs jóváírva, addig nem férsz hozzá a pénzhez. Illetve szokott lenni olyan szolgáltatás, hogy a visszaváltandó jegyeknek mondjuk a 90%-át kifizetik azonnal előlegként, ha kéred (az utolsó ismert árfolyamon, az alatt a pár nap alatt ennyit valószínűleg nem romlik). De ennek általában díja van.


Ettől független kérdés, hogy nagyobb összegű kp. felvételt be kell jelenteni pár nappal előbb. Ez szokott működni telefonon is. Amikor bejelented, akkor nem kell a pénznek rendelkezésre állnia, csak akkor, amikor majd kiveszed. Tehát ma elindíthatsz egy befektetési jegy visszaváltást, aminek az összege pl. jövő szerdán lesz elérhető, és aznapra be is jelentheted már most a kp. felvétet.

2018. ápr. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!