Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit csináljak a Diákhitelemmel?

Mit csináljak a Diákhitelemmel?

Figyelt kérdés

1.7 millióról indultam, törleszetettem a kötelezőt is, meg fizetgettem be rá előtörlesztést is. Most 2 évig nem fizettem mert gyeden voltam, így igénybe vettem a kamattámogatást, tehát stagnált 1.4 millión. Most megint fizetgettem be rá az elmúlt időszakban, most 1.1 millió van még.

Jövőre kapok egy nagyobb bónuszt is, plusz ugye kapunk 1.5 millió SZJA visszatérítést is. De felújítani is akarunk. Nem tudom mi a jobb, ha fizetem a kötelezővel és majd egyszer lejár (elvileg 4-5 év ha csak a kötelezőt fizetem) vagy ha belefizetgetek inkább több nagyobbat. Ti akinek volt hogy csináltátok, csunáljátok?


2021. dec. 20. 11:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt. Barátnőmnek igen. Ő a minél előbb letudni elvét követte és amint tudta, kifizette. Aztán lett egy rakás gyerekük és az állam elvileg úgy is elengedte volna neki emiatt, de addigra már kifizette. Utólag nyilván nem tette volna, de ha nem vállalsz ennyi gyereket, akkor érdemes fizetni, ne legyen hitel rajtatok.
2021. dec. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Én addig biztos nem törlesztek be teljesen amíg nem tudom, hogy hány gyerekünk lesz. Lassan aktuális a kérdés, így megtakarítok, de egyelőre nem előtörlesztek.
2021. dec. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha tervezel második gyereket, nem érdemes sietni vele, mert elfelezik. Mármint nem a gyereket.
2021. dec. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem tervezek, kb ez az egytelen indokom a második gyerek mellett, de nyilván ez kevés😆
2021. dec. 20. 19:14
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor attól függ, megvan-e a pénz a lakástervekre vagy az is hitelből megy. Ha utóbbi, akkor megintcsak nem érdemes sietni a DHval, mert alacsonyabb a kamata.
2021. dec. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem hitelből megy majd, hanem mint írtam kapok egy nagyobb bónuszt februárban (2 millió) meg a 1.5 millió SZJA visszatérítés. Plusz a havi fizunból is rakunk el rá, szóval arra nyárra meglesz a pénz.
2021. dec. 21. 08:52
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fizesd ki, legyél túl rajta. Ahogy emelkedik a fizetésed, elég hamar kellemetlen mértékűre kúszik a törlesztő. Én már az utolsó 400nál járok, és havi 80at kell fizetnem. Oké, hogy fél év alatt ez már kifut, de akkor sem szeretek a büdzsében ekkora fix kötelező kiadást.
2021. dec. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen, engem is ez zavar amúgy. De akkor te gondolom nagyon jól keresel, mert tesómnak nettó 400 volt 2 éve és arra fizet 32 ezret most. Neki is 400 van már csak hátra.

De én is hajlok felé, hogy inkább kifizetem, vagy legalábbis beletörlesztek nagyobb összegeket abból amit kapunk.

2021. dec. 21. 09:13
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is valami 65ezer lesz a törlesztő, ami lássuk be elég sok, főleg hogy, ennyi a lakashitelem is.. szóval megfontolandó hogy kiégetem.
2021. dec. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nekem most 12e a törlesztő, mert ugye gyeden voltam 2 éve, amelyik időszakot nézik. Amiből 2e a kamat, 10 a tőke. Hát így alig csökkenne, ezért minden hónapban utalok még 30-at előtörlesztés címen, meg októberben befizettem 200 ezret egyben.

Nekem a törlesztő csak 2 év múlva lesz sok ugye, mert még 2023-ban is a gyed alapján nézik majd. Na addigra mindenkepp le akarom tudni mert ilyen nagy összeget én se akarok a havi büdzsébe.

2021. dec. 21. 09:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!