Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes most még megvenni a...

Érdemes most még megvenni a 2024/K PMÁP-t?

Figyelt kérdés

Az alábbit olvastam az ismertetőben:

A Prémium Magyar Állampapír az egyes kamatperiódusokra utólag fizet kamatot. A Prémium Magyar Állampapír esetében a kamatperiódus – az első kamatperiódus kivételével - az az 1 (egy) éves időszak, amely az adott év december hó 20. napja és a soron következő év december hó 20. napja közé esik, azzal, hogy az adott kamatperiódus annak első napjától (ezt a napot is beleértve) az adott kamatperiódus utolsó napjáig (ezt a napot nem beleértve) terjed. Az első kamatperiódus 2021. július 2. napjától (ezt a napot is beleértve) 2021. december 20. napjáig (ezt a napot nem beleértve) terjed. Ennek megfelelően a kamatfizetés az alábbi napokon történik: 2021. december 20., 2022. december 20., 2023. december 20., 2024. december 20.

Ezek alapján az első kamatperiódus pár nappal ezelőtt volt, már lejárt, és a következőnek 2022. dec. 20-át írja.

Valaki elmagyarázná nekem ilyenkor mi van? Lemaradtam róla, vagy még ilyenkor is érdemes megvenni a napokban?



2021. dec. 23. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:
39%

Teljesen mindegy mikor veszed meg. A megvételnél ki kell fizetni a felhalmozódott kamatot.

Például ha december 19-én veszed meg, akkor 1050Ft-ba kerül az 1000Ft-os papír, és 20-án kifizet 50 forintot.


Ha december 21-én veszed meg, akkor 1000Ft-ért kapod meg az 1000Ft-os névrétéket.


Összességében 19-én és 21-én is 1000Ft-ba került.

Csak 19-én kifizetted előre a kamatot, amit kamatforudlókor visszakaptál.


Ami miatt én ezt semmiképp nem venném meg, az, hogy dec 20 a kamatfordulója. 2022. évre a kamatot nem a 2021-es évi inflációból számolja, hanem a 2020-asból. Nagyon durván le van maradva a valós inflációtól.

A 3 éves ilyen szempontból jobb.

2021. dec. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges kiemelned. A 2024/K már nem kapható.
2022. jan. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Közben akartam kérdezni, hogy mi a lényegi különbség az új hároméves és a már nem kapható három éves között?
2022. jan. 20. 18:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Semmi. Sorozatok. Lejár egy sorozat forgalmazása akkor beszüntetik, jön helyette a következő .
2022. jan. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!