Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van a magyar állampapírnak...

Van a magyar állampapírnak összemérhető kockázatú konkurenciája?

Figyelt kérdés

Van egy kis megtakarított pénzem (2 millió forint), ami a pénzügyek iránti tudatlanságom miatt egyelőre csak áll egy banki folyószámlán. Elkezdtem gondolkozni, hogy ez valószínűleg az egyik legrosszabb dolog, amit tehetnék, és cserébe befektethetném kamatozó dolgokba is. Mivel a pénzügyekhez egyelőre még nem értek, ezért addig, amíg kiművelem magam, szeretnék mindenképpen egy biztonságos befektetési módot választani.


Olvasgatok a magyar állampapírról, amire írják, hogy nagyon kedvező, megéri. Másik oldalon az a kritika éri, hogy emögött valójában az van, hogy az állam ezzel azt akarta elérni, hogy a nagy deviza adósságát törlessze, és inkább a magyar emberek felé legyen adóssága, ugyanis a forint szándékos gyengítésével jól járhat, mivel a kamat alig haladja meg az inflációt. Biztos van, aki ezzel a mögöttes tartalommal nem ért egyet, és nem is ez érdekel.


Viszont egyelőre nem találtam az állampapírral összemérhető kozkázató és hozamú befektetést. Ennek mi lehet az oka? Ha jól értettem, a magyar állampapírnak az a kockázata, hogy az állam csődbe megy, és nem fog tudni kifizetni, illetve ha erősebb lesz az infláció mint a kamat, akkor reálértékben buktam az ügyleten.



2021. dec. 24. 11:26
1 2
 11/13 Hintalow ***** válasza:
80%

Èn meg a portfóliómból bedobtam 200-at mèg szeptemberben egy szintèn több elemzès által nagy jövő előtt álló criptóba. A napokban esett be az èrtèk 80 ezer alá, ès úgy zuhan tovább, hogy a bázisugrók könyörögnek, hogy használhassák a grafikonját gyakorlásra :D

Azèrt ez a kripto bizniz elèg volatilis ahhoz, hogy csak ìgy ajánlgassuk :)

2021. dec. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
87%

#10 pff, kriptó... 35%, azt hiszed, hogy az valami? Én bementem a kaszinóba, feldobtam a pirosra, és kipörgették. 100% hozam, öcsém, negyed óra alatt. Na erre licitálj.


Most komolyan, tényleg ennyire nehéz megérteni az "összemérhető kockázatú" szókapcsolatot?

2021. dec. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a valaszokat! Lényegében az első megadta a választ a kérdésemre, és a válasz egyszerűségéből is látszik, hogy van még mit tanulnom.


Cryptot nem kérek, köszi. Olyanba fektetek, aminek értem és követni tudom a trendjeit, különben szerencsejáték az egész.


Az érdekelne még, hogy az euró alapú állampapírt javasló kommentet miért pontoztátok le?

2021. dec. 25. 00:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!