Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fel tudunk-e venni 25 millió...

Fel tudunk-e venni 25 millió hitelt csok+babaváróval?

Figyelt kérdés

Fiatal házasok vagyunk, egy gyerek már úton van. Ház építésében, vagy vásárlásában gondolkozunk. A bank csak 300 ezer forint jövedelmet ismer el kettőnknek, a másikat nem, mert ösztöndíj. De minden hónapban van 450 ezer forint jövedelme kettőnknek. Ez nyilván csökken majd a gyed miatt. Mivel három gyereket szeretnénk támogatásoktól függetlenül az elkövetkező 10 évben, ezért nekünk ez egy jó konstrukció. Szóval a kérdésem az lenne, hogy ha 300 ezer forint nettó jövedelemmel megyünk be a bankba hogy csokot és babavárót szeretnénk, akkor ki fognak nevetni vagy megadják?

Volt korábban diákhitelem, de azt már réges, még a házasság előtt kifizettem, ezen kívül nincsen semmi más tartozásunk vagy hitelünk.

Nyilván célszerűbb lenne bemenni és megkérdezni, de még a tervezés a fázisban vagyunk, és minden lehetséges információt meg szeretnék szerezni mielőtt a bankba megyek, hogy jól tudjak kérdezni.



2022. jan. 7. 11:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
27%
Ezt is szabályozni kéne. Értelmes ember nettó 400 alatt nulla, 400-600 között egy, 600-800 között kettő és 800 fölött vállal 3 gyereket.
2022. jan. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm annak aki próbált segíteni.


Természetesen ha van rá mód nem szeretnénk 25 millió forintos hitelt három gyerek mellé, de ha megvan a három gyerek akkor ennek egy részét elengedi az állam (a babaváró hitelt teljes egészében).

Most anélkül hogy különösöbben odafigyelnénk hogy mire költünk, minden hónapban marad 200 ezer forintunk, pedig veszünk könyveket, társasjátékot, kocsmázás, ruhák stb. Nem teljesen értem, hogy miért 600 ezer nettó három gyerekre, kivéve ha az a cél hogy mindegyiknek házat adjak a segge alá, ami elismerem hogy jó lenne. És ennél csak többet fogunk keresni.


Így visszanézve az elmúlt néhány évet, én is úgy gondolom hogy nem tett olyan jót a lakáspiacnak ez a sok féle lakástámogatás. Meg kell jegyezzem, hogy jobban indokolatlanul magasak az árak is. Azon a környéken ahol élni szeretnék ugyanazok a házak vannak eladók már másfél éve, szóval nyilván túl drágák.

2022. jan. 8. 17:05
 13/16 anonim ***** válasza:
11%

"Most anélkül hogy különösöbben odafigyelnénk hogy mire költünk, minden hónapban marad 200 ezer forintunk, pedig veszünk könyveket, társasjátékot, kocsmázás, ruhák stb."


Kocsmázás??? Ajjaj...

2022. jan. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, egy önálló lakásban, házban 5 főre a 600E Ft összjövedelem jó esetben az alap megélhetési költségekre elég, de abból színvonalas életet nem lehet élni, mert nem fog jutni a hitel mellett pl. szórakozásra, nyaralásra, felújításra, az elromló háztartási gépek pótlására, a gyerekek későbbi iskoláztatására. Tény, hogy ma is élnek ez a jövedelem alatt is 3 gyerekkel családok, csak kérdés, követendő-e a példájuk, az életmódjuk?
2022. jan. 9. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Én említettem, hogy kevés lesz 450 nettó 3 gyerekre. Nézd, ahogy írtam, havi 80 ezer a lakáshitelünk, családi házban lakunk két gyerekkel. A hitel, rezsi, telefonszámla, biztosítások stb., tehát a kötelező fizetnivalók havonta eleve már elvisznek 200 ezret! És akkor még nem ettünk, nem mentünk sehova, nem tettünk félre egy fillért sem, nem tankoltunk és nem vettünk semmit.

Egy ház rezsije több mint egy lakásé, arról nem beszélve, hogy folyamatosan kell rá költeni, hogy karbantartsd. Ha valamelyik gyerekeknek szemüveg kell, súlyos 10 ezrek. Egy normális gyerekcipő minimum 8-9 ezer, de már nem nagyon van 10 alatt, főleg téli. Szorozd meg 3-mal, mert 3 gyereket szeretnél, és örülhetsz, ha egy szezont kihúznak egy mérettel. Osztálykirándulások, oviba/suliba ez-az, különórák, sport... Minden háromszorosan, mert 3 gyereked lesz a terv szerint. Mire ők iskolások lesznek, biztos, hogy a tablet már kb alapfelszerelés lesz, de nagyobbaknak már most is jó, ha van egy laptop a tanuláshoz, főleg ha becsúszik még pár online oktatás vagy hasonló helyzet. Ezt mind tudni kell ám fedezni 3 gyerekre, és gyerekek meg hitel mellett az sem árt ha van némi megtakarításotok, nem hónapról hónapra vergődtök. Számolj egy kicsit, hogy mennyibe kerülnek ezek a dolgok!

Nem a pelenka meg a használt babaruha van sokba. Ahogy nőnek a gyerekek, úgy lesznek durvák a költségek is. És ezek, amiket itt említettem, a nagycsaládosoknak sincsenek ingyen. Persze lehet paprikáskrumplin élni, lehet azt mondani a gyerekeknek, hogy ti nem mehettek osztálykirándulásra, nem járhattok úszni/focizni/balettra, akármire, osszanak be egy ezeréves, lassú laptopot hárman, ti nem jártok nyaralni stb., csak kérdés, hogy ezt akarod-e a gyerekeidnek. Meg persze magatoknak, mert nektek se lesz nagy élmény folyton idegsokkot kapni, ha valami tönkremegy, meg minden hónap végén élére állítani a forintot és vért izzadni, hogy minden ki legyen fizetve.

Tényleg nem szemétségből írom ezt, hanem azért, mert szerintem nagyon nem látod át, hogy mivel is jár anyagilag a gyereknevelés.

2022. jan. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

"Most anélkül hogy különösöbben odafigyelnénk hogy mire költünk, minden hónapban marad 200 ezer forintunk"

Tehát azt akarod mondani, hogy KETTEN 250 ezerből kijöttök? Ez maximum akkor lehet, ha szülőknél laktok vagy nem kell a lakhatásért fizetnetek. Egy átlagos lakást feltételezve a rezsi 40 ezer havonta, két emberre a kaja 120 ezer, háztartási dolgok 15 ezer, közlekedéshez legalább két bérlet az 20 ezer, ruhák és a szórakozás (társasjáték, bulizás) havi 30, az már 225, a maradék 25 meg elmegy nem rendszeres kiadásokra. És akkor SEMMILYEN hitelt nem számoltam (diákhitelt sem), se kocsit, se nyaralásra félretett pénzt, se nyugdíjmegtakarítást, semmit.

2022. jan. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!