Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Raiffeisen Banknál láttam...

Raiffeisen Banknál láttam olyan reklámot, hogy 0 forintos bankszámla, ez tényleg létezik, nincs benne kisbetűs átverés? Mi kell hozzá? Kell havi fix összegg érkezzen? Egyesületnek is lehet?

Figyelt kérdés
Én olyasmit keresek, hogy egy kb. 0 forinttal gazdálkodó egyesületnek kéne, ha lehet ingynes számla, mert kötelező, de nem igazán használnánk. Létezik?

2022. jan. 19. 09:50
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
A gránit banknak is van 0 forintos bankszámlája, ajánlom azt is, bár személyes tapasztalatom nincs, csak épp keresek egy jobb csomagot.
2022. jan. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Ezt a Ráfázol banktól kérdezd meg, de gyanítom, hogy havi rendszeres utalás kell hozzá és/vagy csak magánszemélyek részére érhető el.
2022. jan. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Gazdálkodó szervezeteknek mindig más számlacsomagok vannak.

És általában drágábbak is mint a lakosságiak.


Az ingyenes számlavezetésnek általában bizonyos havi forgalom a feltétele.


A neten gondolom van olyan kalkulátor ami nem csak lakossági ügyfeleknek működik.

Kilistázza a legolcsóbb ajánlatokat, ha beírod az adatokat, hogy havonta milyen szolgáltatást mennyit használsz.

2022. jan. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De vannak nem gazdálkodó közhasznú egyesületek, akiknek kötelező. Nekik nincs valami kedvezmény, vagy egyéb? Ha meg gazdálkodik, akkor meg jó a banknak is, nem értem.
2022. jan. 19. 21:11
 5/7 anonim ***** válasza:

De most először azt kellene tisztázni, hogy gazdálkodó egyesület vagy nem gazdálkodó egyesület.

Most a végén nem gazdálkodót írtál, a kérdés alatt gazdálkodó, csak pénze alig van.



Banktól függ, hogy az ilyen egyesületeknek is ugyanazokat a számlákat kínálják-e mint a Kft-knek vagy nekik másfajtákat.


Én továbbra is azt mondom, hogy internetes kalkulátorokkal keresd meg a legjobb számlaajánlatokat, utána a bank honlapján nézd meg (vagy hívd fel a bankot), hogy olyan egyesület is tud-e nyitni ilyen számlát, amilyen a te egyesületed!


Jobbat nem tudok mondani.


Gondolom lesz aki reklámnak hiszi, de mindegy, ajánljon ő jobbat.

[link]


Ha erre az egyesületed is jogosult akkor szerintem ez nagyon-nagyon jó ajánlat, ha havonta legalább egy átutalás van a NAV irányába.

Kérdezz rá telefonon, hogy jogosultak vagytok-e rá.


Biztos van még hasonló vagy akár jobb ajánlat is, arra ajánlottam a kalkulátorokat.

Ezt meg, hogy legyen egy konkrét (jó) javaslat is.

2022. jan. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Úgy értem a nem gazdálkodót, hogy praktikusan nem fog, pl. egy 10 főből álló bélyeggyűjtő egyesület nem fog nagyon gazdálkodni, de törvényileg kötelező neki a bankszámla a bejegyzésnél.
2022. jan. 21. 09:03
 7/7 anonim ***** válasza:

Értem. Nos, amit linkeltem az szerintem megfelelő, ha havonta legalább egy átutalás lesz a NAV irányába. Gondolom lesz vagy még ennyit sem kell neki teljesítenie?


A neten biztosan találsz elég olcsó ajánlatokat, bár ha ez a feltétel teljesül, ennél jobbat nem nagyon, maximum hasonló jót.

2022. jan. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!