Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel kizáró ok, vagy...

Diákhitel kizáró ok, vagy jelentősen csökkentő ok lehet személyi kölcsön esetén?

Figyelt kérdés
Még egyetemet nem végzett hallgató vagyok, legjobb esetben még 1 évem van hátra. Diákhitelem (3.823.000 Ft értékben) Diákhitel pluszom (470.000Ft értékben) van. Ezt látja a bank? Illetve ezek mellett személyi vagy hitelkiváltási kölcsönt adnak?
2022. jan. 22. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Természetesen látja a bank, hogy van ekkora tartozásod. Dolgozol egyetem mellett? Ha nincs rendszeres jövedelmed, nem fog neked hitelezni egyik bank sem.
2022. jan. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen van nettó 185e a juttatásom, viszont rövid ideje vagyok csak bejelentve (4 hónapja) előtte napi foglalkoztatás volt írva papíron azután pedig 4 órás bejelentés volt valami nagyon minimális közel 60e Ft-ról.
2022. jan. 22. 20:54
 3/3 anonim ***** válasza:

A bankot sokkal inkább érdekelni fogja a rendszeres jövedelmed.

Bankja válogatja, hogy 3-6-12 hónap rendszeres jövedelem érkeztetést várnak el amit havi bontású bankszámlakivonatokkal kell igazolni.


A diákhitelt pedig nem aszerint veszik figyelembe, hogy mennyi a tartozásod, hanem kiszámolják a várható havi törlesztőrészletedet és azt a jövedelmedhez viszonyítják.


Általában minél alacsonyabb a jövedelem, annál kisebb százalékát engedik a bankok törlesztő részletre használni.


Jelenlegi 185e juttatás esetén a bankok maximum 74e Ft engednének és nem is mindegyik bank! Tehát előfordulhat, hogy két ajánlat közül a drágább hitelt kéne választanod, mert az a bank engedi, hogy a jövedelmed 40%-a legyen a max. törlesztő.


Tanácsom: diákhitelt veszik legkedvezőbben a bankok hitelbírálatnál az összes létező hitel közül. Ne vegyél fel kölcsönt hitelkiváltás címszó alatt. Mai kölcsönök alapból drágák, milliókat is bukhatsz rajta a jelenlegi piaci környezetben.


Mire akarsz amúgy kölcsönt felvenni? Egyetem után milyenek lesznek a várható jövedelem lehetőségeid?

2022. jan. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!