Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hány éves kortól lehet bankszá...

Hány éves kortól lehet bankszámlát nyitni egyedül? (OTP)

Figyelt kérdés

Most lettem 16 éves és bankszámlát szeretnék nyitni. Szüleim is iengedik, viszont szeretném egyedül intézni.

Az OTP weboldalán és nézetm a Junior számlákat és csak 14 év alatt írták, hogy a szülő nyithatja csak meg a számlát, a 14-17 éves kornál nem írták.


Valaki tud erről valami hiteleset?

Előre is köszi a válaszokat!:)



2022. febr. 1. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
18
2022. febr. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%
A junior számla pont ezért létezik nyugodj meg :) Ha valaki iskolaszövetkezetben dolgozik pl, már az is kérhet számlát. Szóval 16 évesen nyugodtan.
2022. febr. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%

gránitbank

Hívás: (06 1) 510 0527

2022. febr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"

A junior számla pont ezért létezik nyugodj meg :) Ha valaki iskolaszövetkezetben dolgozik pl, már az is kérhet számlát. Szóval 16 évesen nyugodtan."


Javítson ki valaki ha tévedek, de 14 és 18 év között az ember jog szerint korlátozottan cselekvőképes, így pl. bankszámla nyitásához magához kell a szülő jelentléte 18 éves korig. Mert a kérdés erre vonatkozott.

2022. febr. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

14 éves kor alatt a elegendő a szülő jelenléte, 14-18 év között a szülő és gyermek jelenléte is szükséges, 18 éves kortól pedig már önállóan lehet számlát nyitni. Ez az összes banknál így működik. Ahogy #4 írta, 14 és 18 év között az ember korlátozottan cselekvőképes.

Kedves kérdező, nem javaslom az OTP-t. Ugyan a számlavezetés ingyenes, az összes többi díjtétel, így az utalások is, nagyon drágák az OTP-nél. A nehézkes ügyintézésről már nem is beszélve, mindent csak személyesen lehet.

Érdemesebb a K&H-nál, a CIB-nél vagy az Erste-nél számlát nyitni. 18 éves kortól egyébként a Raiffeisen is jó, de 18 alatt nem érdemes.

2022. febr. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Én az otpnél kaptam amikor 16 voltam, anya kellett hozzá. Ma nyitottunk a páromnak is otpben, ő már 18 és nem kellett értelemszerűen a szülő hozzá. 18 alatt viszont minden ilyen hivatalos dologhoz kell, ez a szabály :(
2022. febr. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ohh, értem, köszönöm mindenkinek!:)

Mondjuk sejtettem is, hogy kelleni fog szülő, csak egyébként személyigazolvány csináltatáskor 14 évesen már lehet egyedül intézni, ezért reméltem egy picit, hogy ezt is engedik már 16 évesen egyedül.

Na mindegy, majd fogom is intézni szüleimmel.:)

2022. febr. 2. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!