Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankváltás egyszerű módon...

Bankváltás egyszerű módon hogyan? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ha szeretnék bankot váltani, hogyan járok a legjobban, a leggyorsabb-leggördülékenyebb elintézési módja ennek mi? Úgy tudom: a fogadó bankhoz bemegyek, ott kezdeményezhetem és ők elintézik.

Ha én úgy csinálom, hogy nem kérem fel őket az ügymenetre, az új számlát létrehozom, majd az új számla létrejötte után az összes szolgáltatót egyenként értesítem a változásról, akkor ez megfelelő, vagy a bankváltáskor minden megtörténik automatikusan, zökkenőmentesen?



2022. febr. 2. 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván mindent neked kell külön átállítanod. Ezért szoktak nehezen bankot váltani az emberek.
2022. febr. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincs olyan folyamat bankváltás esetén, hogy "az új banknak szólok, papírokat kitöltöm és az új bank elintéz mindent (módosítások), az ilyen értesítéseket, csoportos beszedési megbízásokat is stb?"?
2022. febr. 2. 09:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Van már évek óta egyszerűsített bankváltás, de azért ez nem tökéletes megoldás mindenre.


[link]


Az új bankban neked kell megnyitnod és a legvégén a régiben lezárnod a számlát, mondjuk ez természetes.


Az egyszerűsített bankváltás akkor éri meg, ha (több) csoportos beszedési megbízásod illetve állandó átutalásod van, hogy ne kelljen egyesével minden régit törölni és az újnál beállítani.


Ha nincs vagy nem sok ilyen van, akkor egyszerűbb magadtól megcsinálni, az a biztos.


Amúgy melyik bankot hagyod ott? (Csak kíváncsiságból.)



Egy lakossági ügyfélnek, ahol nem az van, hogy a kereskedelmi partnerek mind a régi számlaszámot ismerik, nem hinném, hogy nehéz dolog a bankváltás.

Cégnek már bonyolultabb, mert mindenkit egyesével értesíteni és még akkor is nehogy legyen aki véletlenül a régire utalna.

2022. febr. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Egyenlőre csak gondolkodom a bankváltáson, nem biztos hogy meg fog valósulni, az "O" kezdetű bank számlacsomagjai ismerősök véleménye szerint is drágának tűnnek havi alapdíj és egyéb járulékos költségek szempontjából, aztán lehet hogy a többinél is "van olyan tényező, melyről nem tudok és nem éri meg", a szokás alapján ajánlatokat mutató számlaválasztó nem tudom ilyen tekintetben mennyire megbízható.

2022. febr. 2. 10:42
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Én nem mennék el az OTP-től. A Smart csomagjuk elég jó. Az ilyen ajánlatok, mint most a CIB nullás számlája csak mézesmadzag. Két évig nulla, aztán ki tudja? Szerintem nem éri meg.

Meg az OTP-nek elég jó a mobilapp és az online netbank is, míg a K&H-é pl. csapnivaló és George-ról (Erste) is sok panaszt hallok.

Plusz, OTP automata minden sarkon van, többi bankét meg vadászni kell.

2022. febr. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem érdemes az egyszerűsített bankváltással foglalkozni. Van egy olyan érzésem, hogy nem gördülékeny. Érdemesebb magadnak intézni, mert akkor tudod, hogy mi történik.

Számos banknál lehet már online is számlát nyitni, fióklátogatás nélkül. Ha megvan az új számlaszámod, átutalod OTP-ből a pénzt. (Vagy esetleg Revolut, Wise, Curve, stb. fintechekkel utalsz és KP-t veszel fel az ingyenes limit erejéig.) Utána beülsz az OTP-be számlát zárni, azt a maradék pár Ft-ot pedig kifizetik. Javaslom, hogy erre mindenképp foglalj online időpontot, mert csúnyán meg tudnak szívatni. Több, mint 1.5 órát ültem ott a számlazárás miatt, időpont nélkül.

#5: Az új OTP app tényleg egész jó, de a netbank egyszerűen katasztrófa. 1 éve használok K&H netbankot és mobilbankot, nekem semmi problémám nincs vele, sőt több funkciója van, mint a régi OTP SmartBank-nak. Az Erste-nél gyakran van leállás. Igaz csak egyszer láttam a George-ot, szerintem nem jó, de nem is tragikus.

2022. febr. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

A váltás érdekében a különféle bankokat meg számlacsomagokat tanulmányozom, úgy érzem a csomag megalkotását mindig a lehető legbonyolultabban oldották meg: sok "rejtett járulékos költség" is felmerülhet.

A kalkulátoroknál szokásokat és mindent részletesen-maximálisan igyekszek megadni, mégis olyan csomagot ajánl kedvezményesnek, amiről a bankfiókban azt mondták: ne váltsak arra, mert a havidíj nemhogy kedvezményesebb, hanem sokkal magasabb lenne. A kalkulátornak is tudnia kellene pedig ezt, mert pl. smart csomag esetén csak akkor kedvezményes a havidíj, ha mindig bizonyos összeg vagy afelett érkezik a számlára és gyakorlatilag bármilyen kevés összeget is írok be, akkor is kedvezményesnek ajánlgatja. Miért van ez: nem tudom.

2022. febr. 4. 05:49
 8/8 anonim ***** válasza:

Az OTP-nek nem érdeke, hogy te Smart csomagban legyél. Nagyon olcsók a tranzakciók, egyedül a számlavezetésnek van díja, ha nem teljesíted a feltételeket.

Az OTP-nek pedig az az érdeke, hogy a rosszabb kondíciójú csomagok felé tereljen. Nem az a cél, hogy te járj jól, hanem ők.

Általában jellemző a bankokra, hogy bonyolultan oldja meg a díjtételek kiírását, hogy minél nehezebb legyen összehasonlítani az ajánlatokat. Javaslom, hogy ne csak a bankmonitor.hu-n, hanem a money.hu-n és a bank360.hu-n is nézd meg az ajánlatokat. A három oldal teljesen másképp számol, ezért más eredmény jön ki. Ha egy ajánlat 3/2 helyen kedvező, akkor az általában jó kiindulási pont.

2022. febr. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!