Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az Erste Diákcsomagról megéri...

Az Erste Diákcsomagról megéri átmenni a K&H-hoz?

Figyelt kérdés

Egy ideje szemezgetek vele.

A K&H drágább, meg drágábbak az SMS-ek is de elvileg minőségibb.

Meg az Erstének 26 éves korig egyfajta díjcsomagja van, a K&H meg 18 éves kor fölött emel, nem is keveset.


Van valaki, akinek van tapasztalata a K&H ifjúsági számlacsomaggal?

Jobb mint az Erste Érted EgySzámla?


17F



2021. ápr. 16. 00:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz alatta hogy minőségibb?


Vállalod a drágábbat vagy csak amíg nem vagy 18 addig lenne a K&H? Az mindjárt itt van és megint mehetsz váltani.

2021. ápr. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A K&H-nál életkor szerint külön vannak a csomagok, de ez csak jogi okokból van, nagyrészt ugyanazok a feltételek. A K&H-nál drágább az SMS, a kártyáért valamennyit fizetni kell, de ingyenes a számlavezetés. Az Erste-nél utóbbi csak akciósan ingyenes.

Jelenleg nem vagyok egyik banknak sem az ügyfele, régen Erste-s voltam. Az Erste netbankját és mobilbankját, a George-ot mindenki csak szidja, 2.0 az app értékelése. Anno szintén kritikán aluli volt a netbank, bánom is, hogy nem előbb váltottam. A K&H app értékelése 4.6, van Apple Pay és Google Pay is.

Az Erste-nél nem csak a netbankkal volt baj, de a kártyás tranzakciókhoz darabszám (!) limit is volt. 5x20.000 Ft-ot simán ki tudtam kártyával fizetni, 6x1 Ft-ot nem... Az ügyfélszolgálat pedig olyan-amilyen.

Szerintem most érdemes lehet átmenni a K&H-hoz, 26 éves korodban pedig megnézed, hogy mivel jársz akkor jobban. A pénzügyi szektorban 1 év alatt hatalmas változások vannak, nemhogy 9 év alatt. Mindig oda kell menni, ahol pillanatnyilag a legjobbat kapod. Ha lesz jobb, akkor átmész oda. Ennyi.

2021. ápr. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az Erste-nél a számlavezetés amúgy is ingyenes. Az akció arra vonatkozik hogy a papír számla kivonat is ingyenes.

Mert az akció előtt e-kivonattal ingyenes volt, papírral meg 250.-

2021. ápr. 17. 13:50
 4/11 anonim ***** válasza:

Én a K&H nál vagyok.

Egyáltalán nem drága az sms és ha akarod ki is tudod kapcsolni, jó mobilalkalmazása van.

Korrekt bank.

Ajánlom!

2021. ápr. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az Erste színvonalával mi volt a gond? Mert ha annyira rossz akkor megéri a kicsit drágább, de én ügyfele vagyok és nem vettem észre hogy gondom lenne vele. Igaz, nem diákszámlás vagyok, de nem hiszem hogy itt van a különbség.


Ha 18 éves korod után az Erste olcsóbb lesz mint a K&H most meg ugyanannyiba kerül neked, akkor nem váltanék, hiszen mindjárt megint válthatsz.

Ha csak az Erstevel tényleg nincs akkora gondod.

2021. ápr. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5-ös

Az Erstével csak a személyes ügyintézés a gondom. A szolnoki fiókba olyan bunkók és hozzá nem értők, hogy ....

Meg annyi a problémám, hogy nincs SZÉP Kártya, valamint kevés az ATM.

2021. ápr. 19. 00:27
 7/11 anonim ***** válasza:

Hmmm ha egy konkrét fiók dolgozóival van gond az más. Olyan bárhol lehet bármelyik bank esetén.

De fiókba gyakran kell járnod?


A SZÉP kártya édesmindegy, hogy melyik banktól van, mivel törvényileg totál azonosak a feltételek, mindhárom kibocsátónál.

Attól még, hogy minden banki ügyed az Erstenél van, lehet SZÉP kártyád a K&H-nál.

A SZÉP kártya nem is igazi banki termék.

Igazából csak annyi, hogy három bank felvállalta, hogy az állami programban részt vesz, segíti a rendszert működtetni.


Azt nem tudom, hogy K&H ATM több van-e, viszont a havi kétszeri, maximum 150 000 forintos készpénzfelvétel bármelyikből ingyenes, ha nyilatkozol.

Illetve amit nagyon kevesen tudnak, de a volt takarékszövetkezeti (ma már Takarékbanki) ATM-eket az Erste sajátjaként tekinti a készpénzfelvétel esetén. A Takarékbank pedig ugyanúgy sajátjának az Erste automatáit.

Ez egy nagyon régi együttműködés köztük.

És saját ATM-ből felvenni jellemzően olcsóbb.

2021. ápr. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a takarékból is ingyenes. De fordítva is?

Ugye most beolvad a Takarékbank, az MKB, és a Budapest Bank. Akkor is megmarad ez az ingyenesség? Vagy akkor mindhárom bank automatájából ingyenes lesz?

2021. ápr. 20. 19:24
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez még a távoli jövő kérdése. Nem holnap fog összeolvadni a három muskétás, ha egyáltalán meg tudják majd csinálni. Egyik cég sem rendelkezik elegendő szellemi tőkével egy normális bank létrehozásához.
2021. ápr. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Fordítva? Az érintett takarékszövetkezetek ügyfelei is saját ATM áron vehettek fel az Erste ATM-ekből. A volt FHB-van ez nem így volt. Miután egyesültek és létrejött a Takarékbank Zrt nem tudom, hogy megmaradt-e ez, valószínű igen, mert az Erste honlapján még mindig szerepel. Nyilván kölcsönös.


Az összeolvadás még évek, ne erre számolj előre, mert ez amúgy is csak egy tényező és messze van még.



(9-es: Az igaz, hogy lassú menet lesz, nem is kell sietni egy ilyennel, de hogy nem rendelkeznek hozzá szellemi tőkével az nagyon nem igaz. Miért lenne így? Ismered mindhárom bank személyi állományát legalább úgy nagyvonalakban?)

2021. ápr. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!