Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha az ATM automatánál háromszo...

Ha az ATM automatánál háromszor rossz pinkódot adok be, akkor a gép elnyeli a kártyámat?

Figyelt kérdés

2022. febr. 4. 09:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, és a SIM kártyákhoz hasonlóan, nem muszáj egy tranzakcióban lennie, ha kétszer elrontod, kiveszed a kártyát, egy másik ATM-be beteszed, elrontod, egyből el fogja nyelni.
2022. febr. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2022. febr. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És ha csak másnap próbálom harmadszorra, akkor is?
2022. febr. 4. 10:41
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is
2022. febr. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha elfelejtetted a pin kódot, ne kísérletezz vele, kérj a banktól újat.
2022. febr. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Hintalow ***** válasza:
100%

Az egèsz pontos válasz az, hogy bankfüggő, van amelyiknek a rendszerèben ez valóban utasìtja az atm-et, hogy vonja be a kártyát, de vannak olyan bankok is, ahol ilyen esetben csak letiltódnak adott időre a pin-es tranzakciók.

Ez a kèt megoldás jellemző, mással mèg nem találkoztam.

2022. febr. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Némelyik automata ezt ki is írja, amikor először elrontod. Hasonló a helyzet akkor is, ha az internetbankba akarsz bejutni, de rossz adatokat adsz meg.

Ilyen eset, a saját tapasztalatom. Bementem a 2-3 méterrel távolabbi ajtón és nyomban elintéztem egy új jelszóval. Utána kivehettem a pénzt az automatán keresztül.

2022. febr. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem érdemes próbálkozni. Ha van egy valószínű tipped, azt megpróbálhatod, de a második után kérj új kódot! Az első PIN-kódomat életemben egyszer használtam, három hónappal később (első COVID-hullám közepén) rádöbbentem, hogy elfelejtettem a kódot. Volt két tuti tippem, ATM-nél kipróbáltam mindkettőt, nem volt jó. Visszakértem a kártyát és a NetBankon keresztül kértem új jelszót. Azt hiszem onnantól számított 2. munkanapon meg is jött (postai úton). Erste
2022. júl. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!