Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lezárt devizahitel szerződésem...

Lezárt devizahitel szerződésem kamatát anno 4 hónapon belül háromszor emelte a bank, lenne keresnivalóm vele szemben?

Figyelt kérdés
Feleségemmel még 2008 júniusában (pont a "devizabumm" előtt) vettünk fel 1 millió forint személyi kölcsönt, tehát ez nem ingatlan alapú devizahitel szerződés volt. A kezdő törlesztőrészlet 133CHF körül volt, ami akkor húszezer forintot (vagy valamivel kevesebbet) jelentett havonta. Ez az összeg egyáltalán nem volt megterhelő számunkra. Később sem haltunk bele, de közben a válság miatt (és más egyéb tényezők miatt is) a bevételeink is csökkentek, örültünk, hogy egyáltalán a munkahelyünket meg tudtuk tartani. Tavaly végül is lefizettük és lezártuk az egészet, összességében magyar forintban majdnem annyit fizettünk tavaly tavasszal, mint amennyit felvettünk 2008 nyarán... És persze közben törlesztettünk, na de! Az rendben van, hogy az árfolyam változás hatását én szenvedtem el, de a kamatokkal kapcsolatban már korábban is kételyeim támadtak! Mostanában elég sok a devizás per, ítélet, vélemény, stb. Sokszor hallom, hogy a bank jogtalanul emelt kamatot, ezért is érdekel a téma. Az mi esetünkben a következőről van szó: 2008. júniusában tehát felvételre került 1 millió forint személyi kölcsön, amit a bank devizában tart nyilván, de forintban folyósít. Ez meg is történt még aznap, mikor az igénylést jóváhagyták. Ezt követően aztán a válság kitörésekor szeptember 10-én jött levél, mely szerint emelik a kamatot, majd november 10-én is emelte a kamatot, végül december 10-én is emelte a kamatot a bank. Úgy emlékszek kamatcsökkentésre nem került sor - igény esetén átnézem alaposabban az iratokat, minden megvan egy dossziéban. Szóval a rendelkezésre bocsátott adatok alapján mit tudtok mondani? Vagy milyen információ szükséges ahhoz, hogy tudjatok mondani valamit? Érdemben arra lennék kíváncsi, hogy van e bármi alapja annak a feltevésnek, hogy nem volt jogos a kamatemelés, és ez alapján kérhetek e elszámolást. Várom a válaszokat! Köszönöm.
2014. febr. 3. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Most a konkrét szerződés ismerete nélkül bátor lenne bármit is kijelenteni, de ismerve pár tucat hasonló szerződést azt kell hogy mondjam semmi szabálytalanság nem történt, innentől pereskedni sincs értelme.
2014. febr. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi!
2014. febr. 3. 13:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Ami a sajtótájékoztatóból kimaradt:

"Nem maga a szerződéses konstrukció, hanem a konkrét megkötött fogyasztási (2005. január 1-jétől a fogyasztási-, lakossági) kölcsönszerződés ütközik jogszabályba, ha nem felel meg a Hpt. 213. § (1) bekezdés a)-g) pontjai szerinti feltételeknek. (E rendelkezéseket egyébként a fogyasztónak nyújtott hitelről szóló 2009. évi CLXII. törvény 2010. június 11. napjától hatályon kívül helyezte. "


forrás: [link]

2014. febr. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi! Utánaolvastam az említett paragrafusnak és ezt találtam: [link]


Nos, én 2008. júniusában szerződtem, tavaly fizettem ki, és zártam le a kölcsönt. Ugyan én a sorozatos rövid időn belüli kamatemelések miatt intéztem kérdést, de úgy tűnik a szerződésem kerek-perec pont beillik a (banki szempontból) "necces" időszakban kötött szerződések közé. Keressem meg az ügyvédemet?

2014. febr. 10. 02:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!