Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » QR kódos csekk befizetés....

QR kódos csekk befizetés. Oké, tök jó, de 600 ft-ot pluszban levesz a kártyáról. Ti ezt tudtátok? És így is használjátok? Hogyan lenne érdemes befizetni a csekkeket?

Figyelt kérdés
2022. febr. 7. 08:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Miért nem egyből neten fizeted ki (online számlát kérsz) a csekk helyett?
2022. febr. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Sandol ***** válasza:
88%
Nem tudom, te mivel fizeted be, de én az iCsekk alkalmazással olvasom be és fizetem a QR kódos csekkeket, és 1 forinttal sem kerül többe.
2022. febr. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Nekem sem tűnt még fel, hogy akárcsak 1 forintot is pluszban levonna.
2022. febr. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
A nyugdíjas szüleim fizetnek be így egy-egy csekket. Biztos, hogy nem kerül nekik plusz pénzbe, mert ők 10 forintért is inkább elmennének a postára befizetni.
2022. febr. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem von le nekem semmivel sem tobbet.
2022. febr. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
Az valami más költség lesz.
2022. febr. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Én ezt nem tudhatom, mert nálam nincs semmilyen költsége. Mivel bankkártyás fizetésnek minősül, ha olyan számlacsomagod van, ahol a bankkártyás fizetésnek díja van, akkor nálad lehetséges; én egyrészt, nem ismerek ilyen számlacsomagot, másrészt, akkor mindenféle kártyás fizetésnél tapasztalsz díjlevonást.

Kártyás fizetésnek minősül, de állításoddal ellentétben, a kártyáról nem tudnak pénzt levenni (sem a befizetés összegét, sem díjat), mert azon nincs pénz. A bankkártya csak hozzáfér a folyószámlán levő pénzhez, ha bakkártya használattal fizetsz készpénz helyett, akkor a folyószámla egyenlege csökken; mintha kivettél volna pénzt a folyószámláról és azzal fizettél volna. És ha valamilyen díja van, azt is a folyószámlaegyenlegből vonják.

2022. febr. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

"Mivel bankkártyás fizetésnek minősül, ha olyan számlacsomagod van, ahol a bankkártyás fizetésnek díja van, akkor nálad lehetséges"


Ilyen csomag nem létezik ma Magyarországon, törvényi előírás, hogy a fogyasztóknak ingyenes.

2022. febr. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ha boltban fizetek kártya érintésével, akkor is van pluszban pár száz ft-os levonás.
2022. febr. 7. 17:18
 10/15 anonim ***** válasza:
Melyik banknal vagy es milyen szamlacsomagban?
2022. febr. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!