Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nyomtatott MÁP+ vagy magyar...

Nyomtatott MÁP+ vagy magyar államkincstárnál nyilvántartott értékszámlán vezetett MÁP+ között van különbség?

Figyelt kérdés

Magyar állampapír plusz érdekel és láttam,hogy elvileg vannak negyedéves levonások jutalékok(a magyar államinál a legolcsóbb a bankok között, illetne ott nincs számlavezetési díj)


Póstán akartam berakni,de adókártya híján(épp nem volt nálam) csak nyomtatott verziót tudtam volna, viszont ott meg csak KP vagy banki Kézpénz felvételes lehetőség volt csak a hirdetményben közölt "vásárlásnak minősülő" banki tranzakció helyett. (Gondolom mivel nincs PID termináljuk a póstásoknak.)


Igazából az érdekel,hogy nyomtatott máp-nál is vannak levont negyedéves jutalékok? (évi 0,17% asszem ,ha egész évben több mint az előző negyedévben plusz 0,07% extra jutalék az üzletnek ilyen esetben, ami nem világos hogy szintén tőlem kerül levonásra?) A számokban most nem vagyok biztos.



2022. febr. 14. 03:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha államkincstárnál nyitsz számlát ott a MÁP+hoz nem tarzozik semmiféle költség levonás.

A bank vonhat le költséget, ezért őket kerülni kell.


Postán is lehet venni elektronikus MÁP+ ahhoz nem értek, de nem is nagyon bízom a posta szolgáltatásaiban.


A nyomdai MÁP+ az egy fizikai értékpapír, csak kp-ért vehető, és visszaváltáskor kp-t fizet. Ezért nem lehet bankkártyás vásárlással megvenni.

Ennek sincs semmilyen negyedéves díja, ugyanaz a kamata, mint az elektronikusnak.

Egy különbség van, hogy az elektronikusból bármekkora rész eladható később, a nyomdai csak egyben válthatóvissza.


Pl 500ezerből veszek elektronikus MÁP+t, akkor bármikor kivehetek 10ezret, a többi ott marad és kamatozik tovább.

Ha nyodai MÁP+om van, akkor érdemes az 500ezret szétosztani. 3*100, 2*50 stb-re, hogy szabadon eldönthessem melyiket akarom visszaváltani.

2022. febr. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

[link]


Itt van a 2a számú függelék forgalmazói jutalékok. Évi 0,1%-ra jogosult mindenfélekéépen(negyedévente nézik) , illetve ha több lesz az aktuális negyedévben a bentlevő állampapír mint az előző negyedévben ,akkor 0,17%ot kap, és ha az előző év átlagát is meghaladja bónuszjutalékként +0,07%ot kap a kibocsátótól.


Az nem világos csak,hogy az alapjutalékot is a kibocsátó(állam) fizeti a forgalmazónak(elvileg az Magyar állami bank vagy épp pósta) vagy azt már mi fizetjük meg? Lehet hogy ez minket nem érint,csak zavaró,mert nem tudom biztosan mindent kizáróan értelmezni.A többi banknál is van ilyen jutalék. Otp-nél például fix. 0,22% /év(szintén negyedéves levonásokkal) és ott úgy van feltüntetve a lakossági díjak között is,azért sem világos.



A sima 2-es függelék- hirdetmény- tartalmazza az egyéb díjakat. Bár azok többnyire nincsenek alap esetben.

2022. febr. 16. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!