Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mindenképp vissza kell fizetne...

Mindenképp vissza kell fizetnem a diákhitelem a diákhitelem ahhoz, hogy újabb hitelt vehessek fel?

Figyelt kérdés

Még mielőtt részletesen kifejtem a kérdésemet, illedelmesen megkérem a tisztelt olvasókat, hogy lehetőleg csak a kérdésre válaszoljanak, felesleges köröket ne fussunk. Számtalanszor előfordult már, hogy a konkrét kérdésre nem, de egy kioktatás formájában úgy érezte a válaszoló, hogy érdemes energiát és időt fordítania az írásra, holott ez - még ha jó szándék is vezérelte - sajnos hiába való volt.


A rövid bevezető után a történetem: :)


5 éve magamat tartom el és bele fáradtam az albérletezésbe. 5 év alatt annyi pénzt kidobtam az ablakon, amit ha 30%-kal kb kipótolnék, már lehetne egy saját telkem, házam. Miután anyukámat elvesztettem, muszáj volt diákhitelt felvennem, esti tagozatra járok, szobafestő.(heti 2 nap, óraszám 14 körül, 2 éves)


Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy következő hónap elejétől ki tudok menni Ausztriába dolgozni, ahol a bérezés 1360-1500 Euró között alakul. Diákhitelemből még van 1.5 év, mármint addig jár, havi 150e Ft, viszont én azt a diákhitelt vettem fel, amelyik a kedvezőbb volt(amit már töröltek, mert elvileg annyian éltek vele vissza) ( [link] )


Szóval a kérdés adótt, először vissza kell törlesztenem a diákhitelt(van előtörlesztési lehetőség) és utána vehetek fel egy normál hitelt? Amennyiben igen, úgy hány hónapnyi munkaviszonyigazolást kérnek? Tudok mutatni akár most is, de a mostani fizetésem nem olyan sok, de ha a kintiről tudnék majd egy 6 havit pl, akkor az elég lehet? Vagy hány hónapot kérhetnek szerintetek? Önrészt valamennyit kell felmutatni gondolom?


És nagyon kérem, hogy az olyan commenteket, miszerint "ne vegyél fel, eladósodsz" hanygoljuk. Teljesen mindegy, hogy egy kvázi vállalkozónak fizetek havi 110e Ft-ot 30 nap lakhatásért, vagy egy nagyjából 10 milliós hitelből veszek egy telket a határ mentén, egy téliesített 45-50 négyzetméteres mobilházzal.


Köszönöm előre is!



#diákhitel #diákhitelre normál hitel #aktív diákhitel #kamatozás hitel kérdés #kölcsön felvétele #kölcsön segítség
2022. febr. 15. 09:39
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

A bejelentett nettó fizetésed maximum 50%-áig vagy terhelhető.

Ha nettó 400 ezer forintot keresel (hasra ütés), akkor 200 ezerig vagy terhelhető. Ebből 150 ezer a diákhitel, tehát még vehetsz fel annyi hitelt, hogy a törlesztőrészlet ne haladja meg a havi 50 ezer forintot.

A hitelhez mindenképpen szükséges vállalkozó esetén legalább egy teljes lezárt adóév (tehát ha 2021 novemberében kezdesz vállalkozni, 2023-ban, a 2022-es év lezárása után vehetsz fel hitelt) vagy pedig alkalmazotti bejelentés esetén határozatlan munkaidő (határozottra is adnak, csak sokkal kevesebbet és rövidebb futamidőre), próbaidőn túl kell lenned és legalább 3 havi munkaviszony szükséges.

A kinti fizetést nem minden bank fogadja el, ez kis utánajárást igényel. Én se tudom pontosan kik fogadnak el külföldi jövedelmet.

2022. febr. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Akkor ez nagyon rossz hír, mert közel 1.5 éve dolgozok egy online vállalkozáson amit következő hónap elején tudunk indítani ha minden jól megy. Ez ugye kezdetben egyéni vállalkozás formájában
2022. febr. 15. 09:49
 3/5 A kérdező kommentje:
Illetve 25 éves koromig ha tanulok nappalin vagy estin - de legalább heti 7 óraszámnál több van és tantermi - addig jár az árvaellátási támogatás a nyugdíjfolyósító intézettől. Furán hangzik a kérdés, de ez ha jól tudom 50e Ft lesz, vajon mint bevétel, figyelembe vehetik az ilyen támogatásból fakadó összeget is szerinted? Előre is köszönöm
2022. febr. 15. 11:41
 4/5 anonim ***** válasza:
Hivatalosan bank függő, de tapasztalatom alapján nem.
2022. febr. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Külföldi munkából származó jövedelem esetén 6 hónapról munkáltatói igazolást és egész évi bankszámlakivonatot kértek. Legalábbis tőlem.
2022. febr. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!