Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire hasznos a k&h rendsze...

Mennyire hasznos a k&h rendszeres befektetési lehetősége? Személyes tapasztalatokat is szívesen várok!

Figyelt kérdés
2022. febr. 20. 12:15
 1/2 anonim ***** válasza:
50%
Hat ha befektetesbe gondolkodsz akkor keruld a bankokat
2022. febr. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Minden banknak van ilyen terméke.

Elvben jó lenne, hogy a befektetési alapban szakemberek jó befektetésekbe teszik a pénzedet, és ezért felvesznek egy tisztességes jutalákot. Mindenki jól jár.


A valóság ezzel szemben az, hogy sokszor magas vagy rejtett a jutalék, és a bank jól jár a te hozamod meg még az állampapírt se éri el. A kockázatot is teljes egészében te viseled. Senki se garantálja neked, hogy amikor kéne a pénzecskéd, akkor épp többet fog érni, mint amit beraktál.

Nekem nem szimpatikus ez a gyakorlat, hogy a bank elrejti, hogy ez igazából mennyibe is kerül nekem ez a termék, nem érzem, hogy őszintén akarná, hogy mindketten jól járjunk.


Elédtolnak mondjuk 4 alapot, aztán te ráböksz egyre vagy kettőre, hogy az kell neked. Elég sok munkával biztos utána lehet járni a költségeknek és a jövőbeli hozamkilátásoknak, de ezt nem sokan csinálják.

Kérdés, hogy egyáltalán megéri-e ezzel foglalkozni, mert alternatívaként állampapírban kapoik egy biztos hozamot, ugyanúgy havonta tehetek be pénzt (ami nyilván több önfigyelmet igényel, mintha a bank vonná le magáűtól) és a végén könnyen lehet, hogy az állampapírral jobban járok.


Nekem is volt ilyen karrierem kezdetén, találomra választottam valamit, havi 20ezer forintom ment bele. Kényelmes volt, nem kellett vele semmit foglalkozni, vonogattáék a havi pénzt, netbankon néha ránéztem hogy áll. De semmi befolyásom nem volt a történtekre.

Aztán amikor lakást vettem kivettem belőle a pénzt.


Szóval szerintem semmivel se rosszabb vagy jobb, mint a többi bank hasonló terméke. Havi 20ezres szinthez lehet ilyennel játszani, ekkora pénznél olyan mindegy hova rakja az ember. Ma már több pénzem van befektetni, így inkább magam kezelem.

2022. febr. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!