Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Háború, oroszország a SWIFT...

Háború, oroszország a SWIFT nélkül. Érdemes kiszállni a Sber bankból? Ha a szankciók miatt teljesíthetetlenek az utalások, mi történik egy hiteltörlesztéssel?

Figyelt kérdés
A náluk levő kölcsönömet ha emiatt nem tudom törleszteni, arra számítanak késedelmi kamatot? Mi történhet ilyen helyzetben? Indokolt más forrásból visszafizetni a teljes összeget (leginkább más bankhoz vinni át a hitelt. nyilván költséggel, h b*szódjanak meg)?

2022. febr. 24. 06:50
 1/3 anonim ***** válasza:
11%
Hát, a spermabankkal amúgy sem volt érdemes üzletelni, szóval én átvinném.
2022. febr. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%

A SWIFT-ből a Sberbank Rossziját fogják kizárni.

Nem az európai leányvállalatait. A magyar leányvállalat magyar cég, mivel a magyar cégbíróság által Magyarországon bejegyzett.


Ráadásul közvetlenül nem is az orosz anyabanké, hanem az ausztriai székhelyű Sberbank Europe AG leányvállalata a Sberbank Magyarország Zrt. Csak a közvetett tulajdonos az orosz.


Soha sehol nem volt szó arról, hogy ezeket a vállalatokat érinteni fogja bármilyen korlátozás, sőt minden EU-s politikus azt hangsúlyozza, hogy úgy kell szankcionálni, hogy minél kisebb kárt okozzon az EU-s országok gazdaságában.



Egyébként pedig már aláírták az eladását még novemberben. A felügyeleti jóváhagyásra vár és akár heteken belül az új tulajdonosé lesz.

Ezek után végképp mit szankcionálnának rajta?



A első válaszoló pedig totál ostoba.

Megmagyarázni úgysem tudná, hogy "miért nem volt értelme üzletelni" a Sberbankkal, de ezt pótolja egy gúnynévvel.


Olyan bank mint a többi. Ha jó ajánlatot ad akkor őt kell választani, ha nem akkor nem.

2022. febr. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

09:27, nagyon köszönöm a válaszod! utána néztem amit mondtál, teljesen korrekt. Öröm az ilyen tájékozott ember !

(Az első választ nem vettem figyelembe, nem volt benne mit.)

2022. febr. 24. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!