Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha csődbe megy a magyarországi...

Ha csődbe megy a magyarországi Sberbank, megy a pénzem a levesbe?

Figyelt kérdés
Sok jót nem merek jósolni a banknak, sajnos túl későn akartam kivenni a pénzem. Múlt hónapban adtam el a házam, annak az összege ide került, a babaváróval, mindennel együtt 5 millióval több, mint amit a betéti biztosítás kifizet. Tudom, hogy lakáseladás esetén járhat plusz 50 ezer euró is akár, de ez hivatalosan nem volt lakóépület sajnos, hiába laktunk itt életvitelszerűen. Ilyenkor mi történik a fennmaradó összeggel? Felejtsem el? Lehet, hogy valaki megveszi a bankot, és megmarad? Vagy a betétbiztosításon túl is lehet kártalanításért folyamodni? Vagy számíthat ez is lakáseladásnak? Kérlek, mondjatok valami okosat, minden pénzünk ott van, laknunk nincs hol, és nem tudjuk elérni, kétségbe vagyunk esve.

#banki csőd
2022. febr. 28. 21:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nos, a legrosszabb amit most tehetsz, az a panik. Ugysem tudsz _most_ semmit sem tenni, teljesen felesleges ketsegbeesni, talalgatni, spekulalni. Amint megnyit a bank, akkor majd intezhetsz barmit amit akarsz. Addig is pl. nyithatsz masik banknal szamlat.
2022. febr. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen, nyitottam számlát, várom, hogy mozdulhassak. Csak attól félek, nem nyit meg már egyáltalán.
2022. febr. 28. 21:29
 3/18 anonim ***** válasza:
41%
Nem kell beszarni, nem fog eltunni a penzed akkor sem, ha becsodol a Sberbank.
2022. febr. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%
A magyar leanyvállalat külön cég!!
2022. febr. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
#4 az lehet, de annak az osztrak anyavallalata jelenleg fizeteskeptelen. Mivel az eladas csak folyamatban volt, a helyzet valoban kisse bizonytalan.
2022. febr. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%

100 000 eurónyi forintig tényleg nem fog eltűnni a pénzed, 10 nap múlva a magyar állam OBA nevű intézményen keresztül kártalanít.

Tehát emiatt nem kell félni.


Egyébként jól írja az 5-ös, folyamatban van az eladás, november elején aláírták a szerződést.


Nagy kár, hogy nem hagyta még jóvá az MNB, mert akkor már nem lenne az oroszoké.

Persze tény, ez lassú eljárás, de most nagyon fel kellene gyorsítani.

Simán el tudom képzelni, hogy jelenleg ezen dolgoznak.


Ha ez sikerül akkor onnantól fogva semmi köze a Sberbank csoporthoz.


A név ilyen téren mindegy, bár nagyon rosszul cseng, de semmit sem jelent.

2022. febr. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
43%

#6, az az eladas most ment csodbe, az agresszio utan mindenki szabadul az oroszokkal kotott barmilyen uzlettol, a BP is most bukott 25 milliard eurot, de bevallalta, csak hogy az orosz olajvallalatban birtokolt reszetol megszabaduljon.


Illetve ezen tul is a mostani helyzetben a kialkudott ar is kuka, nincs olyan ember, aki meg tudna mondani, hogy tetszoleges orosz bankot mennyiert lenne erdemes megvenni. Majd ha az oroszokat leverik (igy vagy ugy) es elul a csatazaj, ennek akkor lesz szerintem csak folytatasa. :/

2022. márc. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

7-es, ne haragudj, de nem értesz hozzá.

Zrt-k, főleg bankok adásvétele nagyon más mint egy kft adásvétele vagy főleg ha egy lakást veszel vagy autót.


Az, hogy a British Petrol kiszáll a Rosznyeftből itt nem számít semmit.


A Sberbank Magyarország Zrt-re az adásvételi szerződést tavaly novemberben írták alá.

Ha tartalmaz elállási jogot, a hatósági engedélyezés lezárulta előtt, akkor a vevő elállhat.

Ha nem, akkor a hatósági jóváhagyás után átkerül a vevő tulajdonába.


Az, hogy esetleg már bánja, az semmit nem számít ilyenkor. Adja el ha tudja.



Egyébként pedig ilyen esetben éppen nagyon lényeges körülmény, hogy a Sberbank Magyarország Zrt osztrák tulajdonú bank, mert a Sberbank Europe AG (bécsi székhelyű) tulajdona.


Onnantól pedig, hogy ténylegesen átkerül az új vevő tulajdonába, már abszolút semmi köze nem lesz az oroszországi Sberbankhoz.



Abban egészen biztos vagyok, még ilyen távolságból is, hogy a vevői konzorcium nem ujjong örömében és biztos sok mindent máshogy lát most mint tavaly novemberben.


De nem úgy működik ahogy te leírtad.

2022. márc. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A hírek szerint egyelőre nem csődölt be, a betétbiztosításon felüli összeget szerencsére mozdítani tudom. De bevezették 30 napra a 7 milliós limitet. Nem tudom, ez nem rosszabb-e, mint a csőd, így ki tudja, mikor jut az ember a pénzéhez. Ha az OBA fizet, az elvileg megtörténik egy hónapon belül. Megtehetik akár azt is, hogy a következő, majd a következő 30 napokra is limitálják a pénzkivételt?
2022. márc. 2. 00:33
 10/18 anonim válasza:
Oke, ennyi volt, csodbe ment. 30napon belul fizet az OBA. Akinek azon felul is van ott penze az bukta?
2022. márc. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!