Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelfelvételkor, a fizetést...

Hitelfelvételkor, a fizetést nézik, vagy csak a munkáltatói igazolást? Érdemes megvárni a fizetést hogy lássák mennyit kaptam a múlt hónapra? Mert februárban elég sokat voltam melóba. Ti megvártátok a fizut?

Figyelt kérdés

2022. márc. 1. 00:46
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Bank és hitel függő, hogy pontosan mit kérnek. Ezt az oldalukon meg tudod nézni. Ha azt mondod, hogy most nagyobb fizut fogsz kapni mint az előző 3 hónapban, akkor várd meg. Ha nem, vagy nem sokkal, akkor fölösleges. Az utolsó 3 vagy 6 havi fizetésedet nézik, és annak az átlagát veszik alapul. (Nagyjából/legtöbbször). Ezért ha most magasabb fizut kapsz, magasabb lesz az átlag is. De az is lehet, hogy a középsőt fogja nézni. Ha nagyobb az átlag, nagyobb az esélye, hogy megkapod, vagy hogy többet kaphass.
2022. márc. 1. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Nem ilyen egyszerű a képlet, nem matematikai átlagot fognak nézni a bankok és ha van egy-egy kiugró hónap, azzal is másképp számol a hitelminősítő rendszer, mintha pl béremelésről lenne szó. A munkáltatói igazoláson pl látható az alapbéred és a kiegészítő jövedelmek. A kiegészítő jövedelmek nem minden fajtájával számol minden bank. Összetett dolog a hitelminősítés, épp ezért célszerű hiteligénylés előtt hozzáértővel konzultálni, pl bankfüggetlen hitelközvetítőkkel.
2022. márc. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Általában az utolsó 3 havi fizetést nézik, és abból is a legrosszabbat veszik alapul.
2022. márc. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem eddig több bank is a középsőt vette alapul.
2022. márc. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!