Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy bízzak ezek után a...

Hogy bízzak ezek után a bankokban, ha bankcsőd esetén csak 100 000 euróig van biztosítva a betétem?

Figyelt kérdés
Tényleg nem érdemes sok pénzt tárolni ott?

2022. márc. 4. 17:15
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy a befektetés a kulcsszó, de azért ez a bankok részéről önmagában elég nagy szemétség.
2022. márc. 4. 17:56
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem a bank találta ki hogy eddig biztosít, hanem az Országos Betétbiztosítási Alap.
2022. márc. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne szemétség?

Milyen alapon várod amúgy el egy biztosítótól úgymond, hogy ha neked van valahol 200 milliód, akkor azt is fizessék? Ők sem egy feneketlen kút szerintem egyrészt, másrészt meg ekkora összegeket teljesen felesleges bankszámlán tartani, az idióta, aki így tesz.

2022. márc. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Bankban eleve annyi pénzt érdemes tartani, amennyi a havi kiadásokra kell, plusz néhány millát váratlan kiadásokra, de már utóbbit is max állampapírban.
2022. márc. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
FYI: EU szinten ennyit fedez a biztosítási alap. Azaz ha egy német bankban tartod (akár németként is), akkor is 100 ezer euróig vagy "csak" fedezve. És ott azért könnyebb ezt összegyűjteni.
2022. márc. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez miért meglepetés? Minden bankszámlaszerződésben benne van…. El kéne olvasni, amit aláfirkálsz…
2022. márc. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Gondold el, mi volt addig, amíg létre nem jött az Országos Betétbiztosítási Alap?!?!?!


Addig az összes pénzed veszhetett egy ilyen esemény által...

2022. márc. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt a 100 ezer eurót se a bankok adják vissza jófejségből, hanem lényegében az állam. Amúgy ha van 100-200 milliója valakinek, akkor azt érdemes szétszórni 3-4-5 bankba, igen. Nem értem mi ezen olyan nagy dolog, hogy valaki ne egy bankban tárolja mind a 100-200 millióját. 1 nap elintézni maximum a dolgot.


Akinek ennél több pénze van az meg már bőven más dolgokba is szokott fektetni, vállalkozásban van a pénze, részvényekben (brókercégnél), ingatlanokban és még ezer másik helyen. Akinek van 500 millió ft vagyona, annak nem 500 millió ft van a bankszámláján, hanem szét van szórva neki rengeteg felé a pénze.

2022. márc. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, értem a kockázat alatt mire gondolsz és mi miatt nem bízol teljesen, DE:


Ma sokkal kevesebb bankcsőd van mint régen.


És tizenpár éve először csak 20 000 euróig garantálta a betéteket az állam, utána lépésenként emelték.


Ha akkor is rengeteg ember tartotta a bankban a pénzét, amikor még sokkal kockázatosabb volt és kevesebb összegig vállalt garanciát az állam, akkor most hogy ne tartaná ott?

Azt gondolom ezekkel a feltételekkel lehet bízni a bankokban.


Illetve tényleg az egy jó megoldás, hogy több bankban tartod.


Innentől fogva nyugodtan alhatsz.

2022. márc. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!