Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes lenne átvaltanom...

Érdemes lenne átvaltanom egymillió forintot euróba? (Az infláció miatt)

Figyelt kérdés
A nyáron akarok autót venni, addig nem lenne rá szükségem.

2022. márc. 13. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Te ismered a jegybank szándékait, a háború és a választások kimenetelét? Ha mindháromra igen a válasz, akkor a váltásra is meg tudod válaszolni magadnak a kérdést :-)

U.i: Nem cikizni akarlak, csak rávilágítani, hogy ilyen bizonytalan, soktényezős helyzetben lehetetlen "jósolni", normális választ adni. Mindenkinek egyéni felelőssége, saját döntése.

2022. márc. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Én még az "alacsony" 355-ös nyári árfolyamon váltottam át hasonló összeget és akkor hülyézett mindenki, hogy minek, úgysem nyerek rajta semmit, mert a kezelési költség blablabla. A történések engem igazoltak, "nyertem" rajta, bàr szerintem mindannyian vesztettünk, de a lényeg, hogy a magad vizsgáld meg a helyzetet és az alapján dönts, mert nem lesz olyan megbízható forrás, aki előre meg fogja mondani neked.
2022. márc. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%

"Én még az "alacsony" 355-ös nyári árfolyamon váltottam át hasonló összeget és akkor hülyézett mindenki, hogy minek, úgysem nyerek rajta semmit, mert a kezelési költség blablabla. A történések engem igazoltak, "nyertem" rajta, bàr szerintem mindannyian vesztettünk, de a lényeg, hogy a magad vizsgáld meg a helyzetet és az alapján dönts, mert nem lesz olyan megbízható forrás, aki előre meg fogja mondani neked."

Az túlzás hogy téged igazoltak, inkább szerencséd volt. De ugyanúgy bukhattál volna is, ha például nem lesz mostanság semmi az orosz-ukrán konfliktusból.

2022. márc. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
#3 bukni max akkor bukhat, ha visszavaltja. A forint evtizedek ota romlik az eurohoz kepest es ez igy is fog folytatodni.
2022. márc. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

3-as pont az volt a konklúziója a mondandómnak, hogy nekem pont bejött, mert magamra hallgattam és figyeltem a környezeti tényezőket, de máshogy is alakulhatott volna, de akkor is magamat okolhatom. Ezért mondtam a kérdezőnek, hogy ő vizsgálja meg a helyzetet és döntsön.


Amiket én néztem: a folyamatos forintromlást és a magyar oligarchák gazdasági érdekeit, ami a forint elinflálása, valamint azt, hogy az állam gazdasági vezetése nem érdekelt az erős forintban, mert semmilyen lépéseket sem tettek az euró irányába, pedig már kb 15 éve napirenden van a bevezetése.

2022. márc. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha autót szeretnél venni, akkor jobb, ha most megveszed. Pár héten belül nagyon fel fog menni az áruk, nem éri meg várni (30-40% emelkedés se kizárt). Eurót én most nem váltanék, elég lutri. Ha a háború véget ér 1-2 hónapon belül, jöhet egy jelentőseb forint erősödés (igaz, nekem van, én egy ideje folyamatosan váltottam, amikor jobb árfolyamon volt). Persze mindennek az ellenkezője is megtörténhet, főleg, ha a háború elhúzódik, mehet akár 500-ig. :)
2022. márc. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem annyira nem éri meg. Pláne most nem, amikor ilyen gyenge a Forint.

Olyan nagyon a #2-es sem nyert, hacsak nem váltotta vissza amikor 400 Ft-volt az Euro (ez nem derült ki a hozzászólásából).

2022. ápr. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!