Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kaptatok már OBA-tól személyre...

Kaptatok már OBA-tól személyre szóló levelet Sberbank kártérítéssel kapcsolatosan? A megadott telefon számon (OBA, Sberbank) próbáltatok már beszélni valakivel? És sikerült?

Figyelt kérdés
Mert pl. senkivel sem sikerül beszélni mert egyfolytában foglalt. A levélre meddig kell várni és hogyan intézkedjek, ha telefonon senki sem elérhető?

2022. márc. 16. 10:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg a héten meg kell jönnie a levélnek, 18-át írtak határidőnek. Még én sem kaptam semmit.
2022. márc. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Egyébként a Sberbank fiókok egy része kinyitott, én más (hitel) ügyben akarok ma oda bemenni, de kártérítéssel kapcsolatban ők nem fognak tudni segíteni, csak az OBA.
2022. márc. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
Én se kaptam még semmi levelet :( 18.-án hívtam az obá-t még türelmet kértek. Pedig beküldtem egy levelet is ha számlaszámra kérném az oldalukról le töltött nyomtatványon
2022. márc. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én se kaptam azóta se. (#1)
2022. márc. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
:O Én hétfőn kaptam végül meg a levelet és szerdán tudtam elintézni a Takarékbanknál az átutaltatást, az nap át is utalták. Én azt látom, hogy Névsor szerint mennek ki a levelek én Sz. O. vagyok, tehát T, U, Ü, stb kezdetű nevűek még később kapják a levelet. Nyugi kell hogy kiküldjék a levelet!
2022. márc. 25. 10:02
 6/16 anonim ***** válasza:
P betűs vagyok, szóval így se stimmel :'D
2022. márc. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Háát akkor nem tudom. Mit mondtak, meddig várj? Elvileg papír nélkül is intézhető, csak azt kell megtudnod melyik bankfiókhoz menjél be, mert kijelölt fiókok vannak, akik fizetnek. Bár ez így furcsa információ az OBA oldaláról, mert tőlem elkérte az ügyintéző a papírt és úgy írta meg az átutaláshoz szükséges dolgokat, bár lehet a gépből is ki tudják keresni az adataidat.
2022. márc. 25. 11:37
 8/16 anonim válasza:
Hát,időt nem mondtak meddig várjak,de tovább mint márc 18. De arra is gondoltam.. van folyószámla hitel keret is be állítva,hogy lehet azt nem adják oda? De ugye az a fizudhoz van mérve
2022. márc. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom. Kérdezz rá te melyik kijelölt bankhoz menj be, ott kell hogy adjanak információt
2022. márc. 25. 22:38
 10/16 anonim ***** válasza:

8, Én egy ilyet találtam:


"Az OBA biztosítása csak a betétekre terjed ki, így a betétesek részére a Sberbank által korábban megítélt hitelkeret összegére (pl. folyószámlahitel), jóváhagyott kölcsönösszegre (pl. Babaváró kölcsön) nem. Az OBA az olyan

bankszámlák esetében, amelyekhez hitelkeret is kapcsolódott, csak a számla hitelkeret nélküli pozitív egyenlegét fizeti ki kártalanítási összegként, hiszen a hitelkeret nem a betétes megtakarítása, az a betétes számára egy rendelkezésre

álló költési lehetőség."


Szerintem ez azt jelenti, hogy nem fizetik ki, azt a pénzt benyúlták. (Ami baromság, mert a hitelkeret náluk nem azt jelentette soha, hogy mínuszba mehetsz...) Egyébként én voltam bent 16-án az egyik Sberbank fiókban, akkor kérdeztem, hogy mi lesz a folyószámlahitelekkel, hiszen azt nem tudom úgy átutalni, mint a sima hitelt... És nem tudtak mondani kb. semmit, csak hogy várjam ki, amíg átveszi valaki a hiteleket (vszeg az is a takarékbank), és majd akkor lehet törleszteni, de ami a számlán volt, azt majd kifizetik, már elkezdte a posta meg a takarékbank, nyugika.


Most ehhez képest meg, amit fent idéztem... én azt úgy értelmezem, hogy benyelték a pénzünket arra hivatkozva. Viszont azt is írták, hogy erről küldenek majd elszámolást a 21-i héten... nos... az most van, és péntek éjszaka... szóval megint kamu.

2022. márc. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!