Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kritovaluta Bitcoin tömeges...

Kritovaluta Bitcoin tömeges átverés, avagy amikről mélyen hallgatnak támogatóik?

Figyelt kérdés

Sziasztok először is magamról több mint 2 éve foglalkozom kriptovalutákkal. Youtuber, blogger, weboldaltulajdonos is vagyok valamint sokat mozgok közösségi oldalakon, részt veszek programfejlesztésekben és sokak számára megdöbbentő dolgokról szeretnék beszélni.


Kriptovaluták: Ezeket sorra gyártják. Egy nagy hype van hogy semmirevaló programozók meggazdagodjanak az általuk gyártott szeméttel. Egymás értékét keményen húzzák le. Rövid vagy hosszabb távon mindegyik iszonyatosan fel van pumpálva majd mindig, mindig lassan egyre kevesebbet ér. Gyakorlatilag projekttől függetlenül mindegyik értéke lassan a nullához konvergál hosszútávon. Napokon órákon belül képes felét érni az értéke. Az egész értékét a beletáplát készpénz adja amivel dróton rángatják. Amiről nem beszélnek, tagadják, és egyenesen hazudnak hogy projekttől függetlenül ezeknek az értéke tök egységesen mozog. Teljesen mindegy mibe rakod a pénzed ha egyik esik követi a többi is! Egy PUMP and DUMP effektust követnek ami egy felnyomják az árát majd leverik ismétlődés. Kisebb coinoknál a folyamat gyors, nagyoknál lassabb. Az értékcsökkenés hosszútávon mindig egyre nagyobb. Ami a használhatóságot illeti tele vannak olyan mérnöki megoldásokkal hogy fizetőeszköznek gyakorlatilag a nagyrésze teljesen alkalmatlan. Ez nem véletlen sok esetben tudatos! Ilyenek a magas költségek, a tudatos limitek stakingnél, az erősen korlátozott utalási összegek, bányászatnál az egekbe emelt elvárások. Szó szerint tőzsdepénzek amit fizetőeszköznek nem használnak tőzsdei spekulációra használják. A tőzsdék, az evvel foglalkozó platformok és az érmék készítői zsebében landol a befektetők pénze. Népszerű megoldás hogy Stakingel, vagy valami lekötéssel csábítanak amiből huzamosabb ideig nem tudod kivenni a pénzed. Egyre népszerűbb hogy ezeknél a minimális összeget egyre nagyobbra növelik! Ennek eredménye brutális veszteségek kivétel nélkül. A 70% os értékvesztések nagyon gyakoriak. Az olyan projektek amik mögött pl videómegosztó, saját szolgáltatás van és azt mondja hogy nektek a pénzetek át kell váltanotok az ő coinjaikra kivétel nélkül az összes bezuhan. Ahol ilyet ajánlanak attól a szolgáltatástól menekülni, minden kapcsolatot megszüntetni vele! A jelenlegi fő funkciója ezeknek a kriptovalutáknak hogy elvegyék az emberek pénzét!


A HODL propaganda: Akár hova mentek el aki ebben érdekelt az a célja bármi történik az emberek bent tartsák a pénzüket. Akik súlyosan buktak ott el kezdenek hibáztatni és adnak hasonló eredménnyel járó módszereket. Itt a hasznot vagy a veszteséget minden esetben az árkülönbség béli eltérés adja. És itt az egész piac szó szerint dróton van rángatva! Egy hatalmas lobbi van a dolog mögött ami fórumokon, videómegosztókon, blogokban rendkívül aktív. Hatalmas üzlet a néphülyítés azon formája ahol látszólagosan valaki magánemberek által írt tartalmakat olvas. Szórakoztató meg oktatóvideók amiknek az a célja hogy beszállj és olyan stratégiákat tanítanak amivel bukod a pénzed! Sokan nem értik meg hogy nem a te érdekedben tanítja amit tanít. Amiket tanítanak stratégiákat mind komoly veszteségeket okoz. Megy egy nagy reklám hogy mennyit kerestem vele, de a pontosan hogy a részletek sose derül ki. Minden ilyen médium akik nagy közösségeket érnek el ezt valakik oda jutatták. A Youtube, a nagy fórumok, kő keményen manipulálják a kölönböző érdekek. A Youtubon ami nem szimpatizál a videós meggyőződésével komment meg sem jelenik már az elküldése pillanatában! Legtöbb esetben kulcsszavak alapján már a Youtube algoritmusa kitörli. És tipikus olyan platform hogy azoknak megy ott a szekér akiket nyomatnak.



2022. márc. 16. 15:01
A kérdező szavazást indított:
A kripto nagy szabású átverés
Amit belefektettem egy fillérig elbuktam
A közösségi médiában tanított reklámozott módszerek ellenkezője vált be, vagy köze sem volt hozzá ami valójában működött
Bele se fogtam, érdeklődtem de láttam előre hogy baj van
Érintett vagyok benne nekem a mai napig ez üzlet
25 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
63%
Ki bantott?
2022. márc. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
71%
Frusztráltnak tűnsz, nyugodj meg.
2022. márc. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
73%
mit szólnál ha inkább tájékozódnál, valamint felelősséget vállalnál a sajtát döntéseidért és életedért?
2022. márc. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
75%
Mi történt? Valaki kényszerített, hogy fektess kriptóba és elbuktad? :)
2022. márc. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
58%

"A Youtubon ami nem szimpatizál a videós meggyőződésével komment meg sem jelenik már az elküldése pillanatában!"


Mert te talán hagyod a szitkozódást, mocskolódást a weboldaladon, yt- videóid alatt? Ha nem, akkor miért lep meg, hogy más sem hagyja ott?

2022. márc. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:

Középiskolában nekem tanítottak olyan tantárgyat hogy GAZDASÁGI ISMERET. Napi szinten beszélgetek angol emberekkel, és angol nyelvű anyagokból tanulok nem magyarból! Van egy tábor aminek a jelentős részét üzletben járatos milliárdosok képviselik. Nem egy mondta el hogy ez egy piramisjáték! Az egyik tőzsdei szakértőnek marhára igaza volt hogy ezeknek az értéke a 0 felé közelít kivétel nélkül. Volt aki rész vett ilyen projektben elmondta hogy a Bitcoint és ezeket a kriptókat azért hozták létre hogy elvegyék az emberek pénzét. De a lényeg hogy semmi fedezet, teljesítmény, értékteremtő termelés nincsen mögöttük úgy mint a részvényeknél, egyszerűen az adja az értékét hogy az emberek mennyi pénzt raknak be rá. Aki beszáll az várja hogy még többen szálljanak be. Milliárdosok mögöttük nagy cégekkel, tőzsdei tudással nem egy érvelt mellette hogy az ilyen befektetéseknek rossz vége van. És mélyen beleásva magam a témába nagyon is látom hogy amit mellette elmondtak a támogatók érveket milyen szinten hazugság! Köztük a legnagyobbak mint hogy ez véd az inflációtól, kormányok által manipulálhatatlan decentralizált fizetőeszköz, vedd meg olcsón és tartsd. Hazugságokkal érveltek mellette amibe ha valaki jobban bele mélyed látja hogy ez nagyon nem így működik. Videómegosztó, vásárlói vagy bármi olyan platform ami azt mondja váltsátok át a pénzeteket kriptóra azonnal el kell kerülni mert átverés kivétel nélkül! Negyedét sem éri később ezeknek az értéke azt amiért lett véve, vagy teljesen eltűnik!


Youtube: nem arról beszéltem hogy valami trágárságot törölnek. Hanem kultúráltan megírt, de nem egyetértő, kicsit is számukra negatív kommentet már automatikusan törölnek. Meg sem jelenik ami a videó feltöltőjének nem megfelelően szól a tartalomhoz. Teljes egészében nyíltan egy hamis beálított képet mutatnak a dolgokról. Illetve fórumok mint ez is érdeklikkek vezetik a tartalmakat. Webhelytulajdonosként láttam a pontos menetét ezek a klikkek hogy csinálnak ki mindenkit aki útban van, üldöznek el fórumokon, hogy spammelik tele szemét hozzászólásokkal a topikokat.

2022. márc. 16. 16:06
 7/53 anonim ***** válasza:
100%
Miért nincs olyan szavazás, hogy "sosem fogtam bele mert nem érdekel"?
2022. márc. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:
Egyébbként a legtöbb ember nem foglalkozik vele. Az egész kriptopiac akkora hogy egy a legnagyobb nagyvállalati tözsdei részvényben elfér az összes létező kripto értéke. Felesleges lett volna szavazás e kapcsán. Egy dróton rángatott fos az egész amiben semmi ellentartása az átlagemberek pénzének.
2022. márc. 16. 16:25
 9/53 anonim ***** válasza:
87%

aha.. persze..


Ne tegyél bele akkor pénzt azt kész.

2022. márc. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
57%
Mi a kérdésed?
2022. márc. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!