Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha becsődöl a bank, akkor...

Ha becsődöl a bank, akkor buktam a babavárót? Kifejtem.

Figyelt kérdés

Volt ez a sberbankos becsődöltetés. Aki a sberbanknál vette fel a babavárót, azoknál az OBA által finanszírozott 100ezer eurós értékbe a 10milliós babaváró nincs benne, vagyis csak 10millió felett kapod meg a pénzed, viszont ezt a pénzt továbbra is törlesztened kell.

(babaváróra hegyezem ki, de egyébként bármilyen hitelnél valid lehet a történet)


Ha ez így ebben a formában igaz, akkor -ne legyen ilyen-, de mivan, ha egy másik bankba utalom át az összes pénzt, mivel 10millió alatt ígyis-úgyis bukod? Akkor bármelyik bank is csődöl be, az OBA általi védelem az jelen elesetben élő volna?



2022. márc. 19. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
Pontosan honnan szerezted ezt az információt, hogy a babavárósoknak nem törlesztik 10 millióig a betéteit?
2022. márc. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

[link]


Az OBA biztosítása csak a betétekre terjed ki, így a betétesek részére a Sberbank által korábban megítélt hitelkeret összegére (pl. folyószámlahitel), jóváhagyott kölcsönösszegre (pl. Babaváró kölcsön) nem.

2022. márc. 19. 21:08
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az általad kimásolt mondat azt jelenti, hogy a hitelt nem fizeti ki helyetted az oba, hanem, ahogy te is írod, tovább kell fizetned. Ha te a hitelként megkapott pénzt a bankban tartod, azt kifizetik.
2022. márc. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ.
2022. márc. 19. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!