Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a TBSZ számlámon belül...

Ha a TBSZ számlámon belül adok-veszek azután kell adót fizetni?

Figyelt kérdés

Eddig azt hittem, hogy a profit realizálás után csak akkor kell adót fizetni, ha kivenném az összeget a TBSZ számláról, de beleszaladtam pár YouTube videóban, ahol TBSZ-en belül is a realizált profit után fizetendő 15%-os adóról beszélnek.

Félreértek valamit, vagy ez tényleg így lenne...?



2022. márc. 22. 15:09
 1/2 anonim ***** válasza:

TBSZ-en azt csinálsz, amit akarsz, nem kell a kereskedésen elért nyereség után adózni, csak ha idő előtt feltöröd.


Az osztalék adóját viszont ugyanúgy levonja a küldő ország, azt nem lehet megúszni TBSZ-el sem.

Magyar részvények esetében azt se vonják le. (Vagy levonják, de aztán vissza lehet kérni, ezt nem tudom pontosan.)

2022. márc. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Osztalék után fizetni kell 15% SZJA-t akkor is ha TBSZ-en van,erről lehet szó.Nekem csak EU részvény osztalékom volt ott levonták és nem kell fizetni semmit.De pl USA részvény után 15,5% Szocho is van ezt nem tudom hogy be kell e fizetni.
2022. márc. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!