Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Akik befixáltatták a hitelük...

Akik befixáltatták a hitelük kamatát, azoknak tényleg nem kell az infláció miatt aggodniuk?

Figyelt kérdés
2022. márc. 28. 06:40
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Pontosan, foleg akkor nem ha kozbe a fizetesuk is emelkedik
2022. márc. 28. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Attól függ milyen célú hitelről van szó. És mi volt a hitel felhasználásának módja.
2022. márc. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Én azért nem vennék rá mérget, hogy a bank rosszul fog járni, ha itt komoly alapkamat emelésekre kell számítani hosszútávon.

Az infláció miatti aggodalom részemről emellett eltörpülne, bár tényleg attól függ, hogy milyen hitelt, milyen célra vett fel az ember.

2022. márc. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3mas kifejtenéd?
2022. márc. 28. 11:06
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

Már melyik részét? Az elsőt?

Persze... Nem hiszek abban, hogy ne tettek volna egy olyan félmondatot/apró betűt minden fix kamatozású hitelszerződésbe, ami kimondja azt, hogy egyoldalúan változtathat a bank, HA...

Ezen feltételezésem mentén, pedig azt mondom, hogy a bank tartja a fix kamatozású hitelek eredeti feltételeihez magát mindaddig, amíg az neki megéri, vagy közel nullához konvergál akár pluszos, akár mínuszos oldalról. De amint nagy buktának nézne elébe, hirtelen előrántja ezt a fél mondatot/apróbetűt.

Én így látom és láttam mindig is, amióta öntik a piacra a hiteleket kedvező feltételekkel, fix kamatperiódusokkal. Nem gondolnám, hogy a bankok fogják benyelni a veszteségeket, ha oda jutnánk, de remélhetőleg csak a saját pesszimizmusom beszél belőlem és sose legyen így. :)

2022. márc. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

#5 - A bank kiadja a hitelt 5%-on 10 éves fix kamatra.

Ő pedig lefedezi a forrás pénzt 4%-os kamattal.

Bármi történik a bank fixen megkapja a kamatkülönbözetet, ez a nagy varázslat. Nem kellenek apróbetűk ahhoz, hogy a bank ne veszítsen rajta.


[link]

"Sokan úgy képzelik, hogy a bankárok 10 évig tűkön ülve és a szájukat rágva reménykednek, hogy nem fog jobban emelkedni a kamat annál, amennyivel többet kértek a 10 évig fix hitelért, mert akkor hatalmasat buknak a hiteleken.


Nos, ennyire se nem vagányok, se nem buták a bankok, a megoldás sokkal egyszerűbb ennél."

2022. márc. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
6# Pontosan értem, hogy a bankoknak miért éri meg a hitelezés általánosságban, ez rendben. De egy komolyabb válság esetén nem állhat elő szerinted olyan szituáció, amikor már nem lesz ilyen értelemben fedezete a bankoknak a másik oldalról? Akkor mit lépne? Én erre mondom azt, hogy jobb félni, mint megijedni. De szintén hozzátéve, hogy legyek inkább én a pesszimista hülye gyerek, aki baromságokat beszél, mint a naiv kis állampolgár, aki túlhitelezi magát, aztán meg majd pislog bambán, ha mégsem úgy alakulnak a számításai, ahogy gondolta annak idején vakmerően.
2022. márc. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%

7 es, maradj pesszimista es ne vegyel ingatlant foleg hitelre ne :) ha mindenhol osszeeskuveseket latsz akkor nincs mirol beszelni.


Valoszinuleg tobbszor fogsz veszteni a hozzaallasod miatt mint nyerni...

2022. márc. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
81%

8# Bármilyen meglepő is vettem ingatlant és ráadásul hitelre. Nem azt mondtam, hogy ördögtől való lenne ez, csak azt, hogy okosan és felelősen tegye mindenki, ne túlhitelezve/túlvállalva magát úgy, hogy azt sem tudja mit ír alá, kicentizve a törlesztőket a bevételeihez mérten, mert sosem tudhatja mi lesz a vége. Fix kamatozás ide vagy oda.

De köszi a jó tanácsot! Mindenki tegyen belátása szerint, nekem végül is tök mindegy! :)

2022. márc. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!